Tirana
clear sky
1.5 ° C
1.5 °
1.5 °
35 %
5.1kmh
0 %
Die
5 °
Hën
4 °
Mar
6 °
Mër
6 °
Enj
7 °
E diel, 5 Shkurt, 2023

TAG

revista

Në muajin, kur lumturia na duket gjëja më e thjeshtë në botë

“Të gjithë të rriturit dikur kanë qenë fëmijë, por shumë pak prej tyre e mbajnë mend”, Antoine de Sait - Exupery, “Princi i vogël” Nga...

Zelensky në kopertinën e revistës “Time”, zgjidhet “Njeriu i Vitit”

Presidenti Volodymyr Zelensky është shpallur personi i vitit 2022 nga revista Time. “Time” jep çdo vit një çmimi vjetor nga redaktorët e revistës amerikane, dikujt...

Buxheti pa emër! A i përgjigjet krizës, mbrohen shtresat në nevojë?!

Buxheti këtë herë nuk sjell asnjë projekt të ri në infrastrukturë. Të vetmet që do financohen janë projekte për të cilat ideja është prezantuar...

1 VIT REVISTA NEWSBOMB/ Mesazhi i Anila Bashës për lexuesit: Faleminderit që m’u bashkuat, sot jeni me mijëra!

Nga Anila BASHA I/E NDERUAR LEXUES Rrugëtuam 1 vit së bashku me revistën “Newsbomb.al”, dhe nuk do të ndalemi. Ky vit, iku shumë shpejt dhe kur...

Dosje dhe intriga, a po luhet për shefin e opozitës në Tiranë?

Në fundin e një korriku ku nuk po ndodhte ndonjë gjë e madhe, kur sesioni parlamentar ishte mbyllur dhe kur supozohej që një paqe...

Moda në Shqipëri/ Nga stilistja italiane para luftës, te veshjet e dokut të socializmit

Nga Ergys Alushi Marigo Posio, për të gjithë shqiptarët, njihet si gruaja që përgjatë gjithë natës qëndisi Flamurin e Pavarësisë, që u ngrit në ballkonin...

Bashkim Alibali, këngëtari i pakohë që sfidoi skenën me recitalet e veta

Nga Suada Daci Këtë tetor Bashkim Alibali do të festojë 65 vjetorin. Një këngëtar që flet pak nëpër intervista, por që radhitet i pari ndër...

Dollia e fundit politike e Ilir Metës dhe kursi i ri larg Presidencës

Ilir Meta me 25 Korrik do të nisë një kurs të ri politik,  që me shumë gjasë do të jetë dhe sprova e tij...

Newsbomb.al më afër lexuesve, numri i parë i Revistës online vjen falas

Revista e përmuajshme Newsbomb.al, e dalë në treg prej 20 shtatorit 2021, surprizon lexuesit e saj. Kur janë bërë shtatë muaj nga numri i...

Del në treg Revista NEWSBOMB, zbulohet kush është KRYEBASHKIAKU socialist që ka abuzuar me fondet

Revista Newsbomb, prodhim mediatik i kompanisë Newsbomb.al, ka dalë sot në treg në numrin e saj të parë. Ashtu siç ishte paralajmëruar prej ditësh,...

Lajmet e fundit