Tirana
clear sky
9.5 ° C
9.5 °
9.5 °
81 %
2.1kmh
0 %
Mar
23 °
Mër
23 °
Enj
23 °
Pre
26 °
Sht
24 °
E martë, 4 Tetor, 2022

TAG

Reuters

Reuters zbardh prapaskenat e vendimit për Shqipërinë e Maqedoninë në Luksemburg

Qeveritë e Bashkimit Evropian vonuan të martën me të paktën një vit vendimin për të hapur negociatat e anëtarësimit me Maqedoninë dhe Shqipërinë pasi...

Reuters tregon 3 vendet që pengojnë hapjen e negociatave me Shqipërinë

Franca, Holanda dhe Danimarka po e frenojnë aktualisht hapjen e negociatave të anëtarësimit.  Sipas informacioneve të agjencisë Reuters për Gjermaninë janë...

Ekonomi për Reuters: Nëse e duam të ardhmen në BE, prioritet reforma në drejtësi

Shqipëria pret një tjetër bum turistësh këtë vit dhe ekonomia po bën progres, por Ministrja e Ekonomisë Milva Ekonomi thotë se sistemi i drejtësisë...

Gjiganti mediatik shkurton qindra vende pune

Korporata shumëkombëshe e masmedias dhe informacionit, Thomson Reuters ka njoftuar për reduktimin e 2 mijë vendeve të punës. Vendimi i drejtorit...

Mediat e huaja shkruajnë për shkarkimin e Canit: Shkak FMN, borxhi publik dhe taksat

Mediat e rëndësishme ndërkombëtare kanë raportuar shkarkimin e Shkëlqim Canit nga posti i ministrit të Financave. The Associated Press shkruan se shkak...

Lajmet e fundit