Tirana
light rain
17.5 ° C
17.5 °
17.5 °
88 %
1.5kmh
0 %
Pre
32 °
Sht
29 °
Die
28 °
Hën
31 °
Mar
34 °
E premte, 12 Gusht, 2022

TAG

Reuters

“Protesta e dhunshme”, Berisha: “Reuters” dhe “Washington Post” të kapura nga njerëzit e Ramës! Do t’i informojmë se…

Ish-kryeministri Sali Berisha insiston se protesta e thirrur prej tij ditën e sotme ishte paqësore. Por ndërsa gazetarët i kujtuan reagimet e ambasadave dhe mediave...

Reuters: Hashim Thaçi, hero kombëtar i përkrahur nga SHBA, akuzohet për 100 vrasje gjatë kohës që udhëhoqi UÇK-në

Agjencia e njohur e lajmeve, Reuters, ka raportuar këtë të mërkurë për fillimin e gjykimit të parë të Dhomave të Specializuara të Hagës. Gjykimi i...

Rama nxjerr pamjen e bukur dhe krenohet me Dhërmiun: Dje ishte foto e ditës në Reuters

Dje media Reuters publikoi në paqen e saj Reuters Pictures në rrjete sociale, disa pamje të mrekullueshme të shkrepura nga fotoreporteri Florion Goga. “Një...

Një italiane në drejtim të agjencisë së lajmeve REUTERS, e para grua në këtë detyrë në 170 vjet

Për herë të parë në 170 vjet, një grua merr drejtimin e dhomës së lajmeve në kompaninë britanike të lajmeve Reuters. Alessandra Galloni, quhet gruaja...

Reuters për Durrësin: Vendi në karantinë, qytetarët këndojnë e kërcejnë nëpër çati për të ngritur humorin

Media britanike, dhe një nga më të njohurat në të gjithë botën, Reuters, ka shkruajtur për situatën aktuale në qytetin e Durrësit, ndërkohë që...

Reuters: Shqipëria, një ndër vendet më të korruptuar në Europë

Deklarata e Presidentit francez, Emmanuel Macron, për pezullimin e procesit të zgjerimit të Bashkimit Europian ka tërhequr vëmendje të madhe. Agjencia...

‘Reuters’ jep ALARMIN për 8 qershorin: Protesta e Tiranës e rrezikshme, frikë për të gjithë Ballkanin!

Agjencia prestigioze Reuters ka publikuar një artikull lidhur me protestën e fundit të opozitës por dhe për protestën që pritet në 8 Qershor. ...

Tërmetet në Korçë, Reuters fikson këtë moment

Agjensia e lajmeve Reuters i ka kushtuar vëmendje lëkundjve të fuqishme të tërmetit në Koçë. Lëkundjet janë ndjerë fillimisht mëngjesin e...

Fitore e madhe për demokracinë dhe median, lirohen gazetarët e ‘Reuters’

2 gazetarë të agjencisë amerikane ‘Reuters’ kanë fituar lirine në shtetin aziatik të Myanmar pasi kaluan 500 ditë në burg.  ...

Agjensia ‘Reuters’: Ai që humbet më shumë nga Brexit është Turqia

Largimi i Britanisë e Madhe në BE mund të ketë ndikim në ekonominë e Europës por ai që i shikon nga afër zhvillimet, sipas...

Lajmet e fundit