Tirana
clear sky
9.5 ° C
9.5 °
9.5 °
57 %
1.5kmh
0 %
Hën
12 °
Mar
12 °
Mër
14 °
Enj
14 °
Pre
14 °
E hënë, 28 Nëntor, 2022

TAG

restorantet

Indeksi i çmimeve të restoranteve, ku janë më të shtrenjtët në Europë, si renditen Tirana e Prishtina

Muaji gusht shënon kulmin e sezonit turistik në Europë. Pas dy viteve pandemi, ku lëvizjet ishin të kufizuara, fluksi këtë verë është shtuar kudo. Edhe...

Qeveria e Kosovës urdhëron restorantet: Do ju shërbeni klientëve ujë falas!

Qeveria ua ka bërë të detyrueshme restoranteve që të mos i privojnë klientët nga uji i pijshëm nga rubineti, në rast se furnizohen nga...

Numri i bareve dhe restoranteve ra me 5,2% vitin e kaluar, Shoqata: Mbylljet do vazhdojnë edhe në 2022

Baret dhe restorantet vijuan të kenë një vit negativ në 2021, ndonëse kufizimet u lehtësuan dhe aktiviteti ekonomik u gjallërua. Sipas të dhënave të...

Baret dhe restorantet letër Ramës: Jemi të gjunjëzuar ekonomikisht. Na lër të punojmë gjithë ditën (LETRA E PLOTË)

Kryeministri Edi Rama njoftoi dje se duke filluar që nga 18 maji, do të nisin punën baret dhe restorantet që kanë hapësirë të jashtme,...

Pushuesit kanë braktisur restorantet, ja çfarë thonë pronarët

Nëse bën një vëzhgim nëpër plazhet e jugut të Shqipërisë, do të vini re, se restorantet përreth tyre janë bosh. Pushuesit...

Restorantet, Shqipëria renditet e 22-ta më e lira në botë

91 Zvicra 85.53 /monitor/


Lajmet e fundit