Tirana
broken clouds
10.5 ° C
10.5 °
10.5 °
43 %
3.1kmh
75 %
Enj
10 °
Pre
7 °
Sht
5 °
Die
5 °
Hën
5 °
E enjte, 20 Janar, 2022

TAG

reshje

Reshjet e dendura “pushtojnë” vendin tonë, përmbyten rrugët në Vlorë dhe Durrës

Reshjet e dendura të shiut  kanë shkaktuar përmbytje në disa zona në territorin e vendin tonë, kryesiht në qytetet bregdetare. Në Vlorë janë përmbytur rrugët:...

Dimri po vjen! Meterologu Osmani zbulon si do të jetë moti javën e ardhshme: Ulje temperaturash dhe reshje të mëdha

Meterologu Hakil Osmani ka folur në lidhje me parashikimin e motit sesi do të jetë ditët ne vijim. Ai është shprehur se ditët në vijim...

Troket dimri, fillojnë reshjet e para të dëborës në Dardhë

Dimri ka tronditur në Dardhë të Korçës. Flokët e para të dëborës kanë filluar të bien që prej mëngjesit të sotëm. Ato kanë rënë me...

“Alarm i kuq” në Itali, vendi goditet nga moti i keq, rrugët kthehen në lumenj, mbyllen shkollat për nesër

Stuhia e ardhur nga jugu, po shkakton përmbytje kolosale në pjesë të ndryshme të Siçilisë. Sipas mediave vendase autoritetet kanë shpallur “alarmin e kuq” pasi...

Aksi Lozhan – Moglicë bllokohet nga reshjet masive, fadroma heq inertet dhe hap rrugën për qarkullimin e mjeteve (FOTO)

Autoriteti Rrugor Shqiptar ka njoftuar se në aksin Lozhan – Moglicë për shkak të reshjeve të shumta të shiut ka pasur bllokim të rrugëve....

IGJEUM tregon qarqet më të rrezikuara nga zjarri dhe ditën kur fillojnë reshjet

IGJEUM bën me dije se qarqet më të rrezikuara deri më tani nga zjarret në vendin tonë janë Fieri, Vlora dhe Gjirokastra, ndërsa në...

PARASHIKIMI/ Meteorologu tregon si do jetë moti në fundjavë dhe gjatë qershorit

Vranësirat dhe reshjet e shiut do të na shoqërojnë gjatë gjithë ditëve në vazhdim, por situata do të ndryshoje në fundjavë, ku temperaturat do...

Shiu ‘përmbyt’ Durrësin, rrugët e mbushura me ujë (FOTO)

Stuhia e fortë e shiut që ka mbërthyer vendin tonë në orët e para të mëngjesit ka shkaktuar përmbytje të rrugëve në qytetin e...

Pas Durrësit dhe Lezhës edhe TIRANA në vështirësi nga moti, trafik te ‘Shqiponja’

Reshjet e shumta të shiut kanë krijuar vështirësi në qytetin e Tiranës. Konkretisht, raportohet se te pjesa e rrethrrotullimit te ish-''Shqiponja''...

Mëngjesi nis me reshje, mësoni si pritet të jetë moti sot

Sipas Institutit të Gjeoshkencave ditën e sotme (e enjte, dt.03) priten reshje në të gjithë vendin. Në qarqet Shkodër, Lezhë,...

Lajmet e fundit