Tirana
clear sky
12.5 ° C
12.5 °
12.5 °
82 %
0kmh
0 %
Sht
27 °
Die
30 °
Hën
30 °
Mar
29 °
Mër
28 °
E shtunë, 25 Shtator, 2021

TAG

reshje shiu

Reshje shiu me shtrëngata, por edhe diell, moti me surpriza gjatë javës

Java që pritet të nisë dëshmon që dalëngadalë do të na duhet të shtojmë në garderobat tona veshjet me të trasha. Java do të nisë...

Rrebeshe shiu në disa zona, mësoni si do të jetë moti sot

Vendi ynë që në orët e para të ditës do të jetë me vranësira të shumta dhe kthjellime të pakta. Por në orët e...

E diela me reshje të dendura shiu, zonat që do të preken më shumë

Temperaturave të larta dhe verës duket se po u vjen fundi dalë ngadalë, duke i lënë kështu radhën vjeshtës. Dita e nesërme pritet që të...

Shembet rruga për shkak të shiut, dy persona humbin jetën, disa të tjerë mbeten të plagosur

Dy persona kanë humbur jetën dhe 10 të tjerë kanë mbetur të plagosur pasi një rrugë u shemb në Misisipi. Sipas policisë tre nga të...

Ditët e nxehta “marrin fund”, nga nesër freskohet moti dhe nisin reshjet

Për ditën e nesërme vendi ynë parashikohet të jetë nën ndikimin e masave ajrore të paqendrueshme. Moti parashikohet me vranësira dhe intervale kthjellimi. Reshje...

Reshjet e dendura të shiut sjellin përmbytje në Kukës, rrëzohen disa pemë, uji futet nëpër dyqane

Qyteti i Kukësit është përfshirë ditën e sotme nga rrebeshe të mëdha shiu, që kanë shkaktuar përmbytje në të gjitha rrugët e qytetit.Nga breshëri...

“Çmendet” moti në Korrik, stuhi e fuqishme shiu në Elbasan, përmbyten rrugët në pak minuta reshje (VIDEO)

Temperaturat e larta të këtyre ditëve, duket se ua kanë lënë vendin reshjeve dhe motit të freskët. Këtë pasdite një stuhi e fuqishme shiu...

Pas të nxehtit afrikan, stuhia e shiut dhe breshërit përfshijnë qytetin shqiptar (VIDEO)

Stuhia e shiut, shoqëruar me reshje breshëri kanë përfshirë ditën e sotme Podujevën. Temperaturat e nxehta prej disa ditësh në Kosovë, duket se ua kanë...

Mot i keq me shtrëngata, reshjet e dendura të shiut përmbytin rrugët në Korçë

Vendi ynë prej dy ditësh është përfshirë nga reshje shiu intensive, duke shkaktuar përmbytje dhe probleme në qarkullim në disa qytete. Në qytetin e Korçës...

Nëse keni plane bëjini nesër, e diela vjen me shi dhe vranësira të shumta

Shërbimi Meteorologjik Ushtarak bën me dije se ditën e nesërme moti në vendin tonë do të jetë përgjithësisht i qendrueshëm, por me pak vranësira...

Lajmet e fundit