Tirana
light rain
16.5 ° C
16.5 °
16.5 °
94 %
1.5kmh
75 %
Mar
24 °
Mër
25 °
Enj
25 °
Pre
24 °
Sht
24 °
E martë, 30 Maj, 2023

TAG

reshat arbana

Nuk ka dalë nga shtëpia që nga muaji korrik, Reshat Arbana bën vaksinën kundër Covid-19

Artisti i mirënjohur Reshat Arbana ka bërë vaksinën anti-covid në ambientet e stadiumit "Air Albania". Ai është pritur nga ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu, e...

‘Nder i Kombit dhe i skenës shqiptare’, zbulohet dhurata e Metës për 80-vjetorin e Reshat Arbanës

Presidenti i Republikës së Shqipërisë, Ilir Meta, ka uruar sot në 80-vjetorin e lindjes, aktorin e madh Reshat Arbana. Kreu i...

Artisti i madh Reshat Arbana propozohet për titullin ‘Qytetar Nderi’ i Tropojës

Më 7 tetor 2011 Presidenti i Republikës, Bamir Topi, i akordoi Reshat Arbanës Urdhrin “Nderi i Kombit” me motivacionin: "Aktorit të shquar të...

‘Aktor i gjeneratës së yjeve’, Rama nxjerr mesazhin e Reshat Arbanës: Të bëhet një teatër,që të ngacmojë spektatorin në zemër

Kryeministri Edi Rama ka publikuar mesazhin e një tjetër artisti që është pro prishjes së Teatrit kombëtar. Bëhet fjalë për aktorin...

LAJM I TRISHTË/ I madhi RESHAT ARBANA është sëmurë, me urgjencë në spital

Një lajm i trishtë për aktorin e madh, aq të dashur për mbarë publikun, Reshat Arbana. Burimet i thanë newsbomb.al se...

Reshat Arbana përballë Veliajt: Teatri duhet të mbetet aty

Aktori i njohur Reshat Arbana, ka folur për çështjen e shembjes së Teatrit Kombëtar, i cili u shpreh se teatri duhet të mbetet aty....

Pelikani “Kaçurrel” vuri në siklet AKTORIN e madh RESHAT ARBANA (VIDEO)

Pelikani kaçurrel ka pasur sot një mysafir të veçantë. Ai ishte aktori i madh shqiptar Reshat Arbana. Eshtë Ardian Koçi, i cili kujdeset për...

Lajmet e fundit