Tirana
scattered clouds
9.5 ° C
9.5 °
9.5 °
87 %
1kmh
40 %
Mër
16 °
Enj
16 °
Pre
18 °
Sht
16 °
Die
15 °
E mërkurë, 7 Dhjetor, 2022

TAG

rekursi

Zbardhet vendimi i Gjykatës së Lartë: Lefter Kokës i refuzohet rekursi për të dalë nga burgu! Apeli ka arsyetuar drejt mbajtjen në qeli (E...

Gjykata e Lartë ka zbardhur vendimin për mospranimin e rekursit të ish-ministrit Lefter Koka. Ky i fundit kërkoi nga institucioni më i lartë i...

Kërkoi lehtësim të masës së sigurisë, Gjykata e Lartë refuzon rekursin e ish-ministrit Lefter Koka

Gjykata e Lartë ka refuzuar rekursin e ish-ministrit të Mjedisit, Lefter Koka, pasi ky i fundit kërkoi lehtësim të masës së sigurisë. Gjykata la në...

Emiljano Shullazi kërkon të dalë nga regjimi i posaçëm 41 bis, i drejtohet Gjykatës së Lartë për “shansin e fundit”

Emiljano Shullazi i është drejtuar me rekurs Gjykatës së Lartë për të dalë nga regjimi special 41 bis ku ndodhet prej më shumë se...

Gjykata e Lartë nuk pranon rekursin e Fatos Tushes dhe vartësve të tij, do qëndrojnë të gjithë në burg

Gjykata e Lartë nuk ka pranuar rekursin e bërë nga ish-kryebashkiaku i Lushnjës Fatos Tushe dhe vartësit e tij, për ndryshimin e masës së...

Adriatik Llalla kërkon të mos shkojë në burg, Gjykata e Lartë pranon rekursin dhe cakton relatorin

Gjykata e Lartë ka pranuar rekursin e ish-kryeprokurorit të Shqipërisë Adriatik Llalla, për shfuqizimin e vendimit për dënimin e tij me dy vite burg...


Lajmet e fundit