Tirana
clear sky
17.5 ° C
17.5 °
17.5 °
59 %
6.2kmh
0 %
Enj
16 °
Pre
19 °
Sht
18 °
Die
20 °
Hën
15 °
E enjte, 23 Mars, 2023

TAG

rekrutim

Rusia rekruton 35 mijë të burgosur për në luftë, mes tyre edhe kanibalë: U premtohet liria nëse mbijetojnë

Presidenti Vladimir Putin, ka bërë rekrutimin e 35 mijë të burgosurve, përfshirë përdhunues, vrasës dhe shtatë kanibalë, të cilët janë dërguar në luftë në...

U premtonte “punë të mirë”, arrestohet “tullaci” shqiptar në Itali, rekrutonte vajza nga Shqipëria dhe i detyronte të prostituonin

Një 40 vjeçar shqiptar është arrestuar nga Policia italiane teksa po tentonte që të kalonte  kufirin drejt Shqipërisë. Shqiptari me nofkën “tullaci” akzuzohet se...

Tentativa për të rekrutuar ambasadorin rus në Hagë, Moska thërret diplomatin holandez

Rusia ka thirrur ambasadorin holandez në Moskë, Gilles Beschoor Plug, për atë që thotë se ishte një përpjekje e shërbimeve të huaja të inteligjencës...

“Si ta thyej krahun në shtëpi”, rusët kërkojnë mënyra për të shmangur rekrutimin e njoftuar nga Putin

"Si ta thyej krahun në shtëpi" është fjala kyçe që po kërkohet në Google në Rusi, pasi Presidenti i vendit Vladimir Putin bëri thirrje...

Lajmet e fundit