Tirana
clear sky
1.5 ° C
1.5 °
1.5 °
30 %
6.2kmh
0 %
Hën
0 °
Mar
4 °
Mër
7 °
Enj
9 °
Pre
9 °
E hënë, 24 Janar, 2022

TAG

refugjate

Tjetër tragjedi në ujërat e Greqisë, mbyten 5 fëmijë dhe 2 të rritur

5 fëmijë dhe 2 të rritur u mbytën paraditen e sotme pranë ishujve të Oinusit në Greqi. Ata humbën jetën...

Kaluan ilegalisht kufirin dhe me planifikonin të shkonin në Malin e Zi, ndalohen 5 refugjatët e huaj

Ndalimi i tyre në fshatin Trestenik të Korçës dhe në Pogradec. Sipas informacioneve, shtetasit janë të kombësisë algjeriane dhe siriane....

Kapen 20 irakenë pranë kufirit me Greqinë

Rreth 20 klandestinë irakenë janë kapur ditën e sotme pranë kufirit me Greqinë. Klandestinët kishin për qëllim hyrjen në territorin shqiptar...

Suedi, vajzën e nxjerrin me shkelma nga autobusi shkak të veshjes: Tregon shumë

Një vajzë suedeze thotë se është ndjerë e poshtëruar pasi e kanë nxjerrë me dhunë nga autobusi që ajo merrte përditë në qytetin e...

Mediat japin ALARMIN: Qindra emigrantë në Greqi kanë ndaluar trenin, duan të nisen drejt Shqipërisë

Athina është trazuar sot nga protestat e qindra emigrantëve të cilët kanë tentuar të braktisin kampet për t’u nisur drejt shteteve të Europës Perëndimore....

Tentoi të fusë refugjatë si alpinistë në Britani, arrestohet shqiptari (Foto-Emri)

Një shtetas shqiptar është arrestuar në Britaninë e Madhe pasi ka pranuar se tentoi të fusë ilegalisht një grup refugjatësh. Dhurim...

TRAGJEDI, makina përplaset me kamionin, 4 refugjatë digjen të gjallë

Një aksident i frikshëm është regjistruar në rrugën nacionale Egnatia në Greqi. Mësohet se 4 refugjatë u dogjën të gjallë kur...

Greqia kthen mbrapsht 713 emigrantë, 3 vdesin nga të ftohtit

Qindra emigrantë vendet e Lindjes së Mesme vijojnë të tentojnë kalimin përmes rrugës së rrezikshme drejt shteteve të Bashkimit Europian, dhe shumë prej tyre...

Mbyllet kufiri për emigrantët, Konte: Italia nuk është më e disponueshme

Italia do të mbyllë kufirin e saj për anijet e refugjatëve të paligjshëm nga vendet e lindjes, pavarësisht rrezikut që mund të sjellë ky...

Turistët SHOKOHEN nga ajo që shohin buzë detit në plazhin e njohur (VIDEO)

Turistë të shumtë britanikë janë bërë dëshmitarë të zbarkimit të dhjetra emigrantëve afrikanë në brigjet e një plazhi të famshëm spanjoll. ...

Lajmet e fundit