Tirana
clear sky
1.5 ° C
1.5 °
1.5 °
30 %
6.2kmh
0 %
Hën
0 °
Mar
4 °
Mër
7 °
Enj
9 °
Pre
9 °
E hënë, 24 Janar, 2022

TAG

refugjate

Denoncimi i fortë i Erdogan: Greqia ka vrarë dy emigrantë në kufi

Presidenti turk Erdogan ka akuzuar Greqinë se forcat e saj kufitare kanë vrarë dy emigrant sirianë. Ai gjithashtu akuzoi Bashkimin Europian...

Erdogan paralajmëron vendet e BE: Miliona refugjatë së shpejti nisen drejt Europës

Presidenti i Turqisë Rexhep Taip Erdogan ka paralajmëruar vendet e BE-së se miliona refugjatë do të nisen së shpejti drejt Europës. ...

13 mijë refugjatë duan të futen nga Turqia, Greqia e quan ‘pushtim’ dhe aktivizon ushtrinë, tensionohet situata në kufi

Situata në kufirin Turqi - Greqi është tensionuar, pasi policia greke është sulmuar me gaz lotësjellës. Një polic grek u plagos...

Ishin nisur drejt Shkodrës dhe më pas do kalonin kufirin, kapen në Novoselë 20 refugjatë afganë, mes tyre fëmijë

20 shtetas afganë, mes tyre fëmijë janë kapur ditën e sotme në Novoselë. Refugjatët ishin nisur drejt Shkodrës, dhe më pas...

Operacion ‘rrufe’, bien në pranga 4 shqiptarë (VEPRAT PENALE)

Forcat e policisë së Kantonit të Argaut dhe të Rojes Kufitare ndaluan gjatë të premtes 7 persona, mes tyre 4 shqiptarë për thyerje të...

TRONDITËSE/ Shkojnë kontrollojnë kamionin, policët gjejnë 15 refugjatë ‘fëmijë’

Policia angleze e Wiltshire-it ka ndaluar një person pasi ndaj tij janë hedhur dyshime për trafikim të refugjatëve minorenë nën moshën 16-vjeçare. ...

TRONDITËSE/ Një javë pas TRAGJEDISË në Angli, zbulohen 12 refugjatë të tjerë në frigoriferë

12 refugjatë sirianë dhe sudanezë u gjetën të gjallë brenda frigoriferëve në një kamion në Belgjikë. Drejtuesi i mjetit, i cili...

39 kinezë të vdekur në kamion, policia angleze arreston një burrë dhe një grua (DETAJE)

Policia britanike ka arrestuar një burrë dhe një grua për vdekjen e 39 refugjatëve kinezë në kamionin që i transportonte nga Irlanda drejt qytetit...

Zjarr në kampin e refugjatëve, vdes një person

Një zjarr i madh i ka marrë jetën një refugjati në kampin e strehimit të tyre në Lesbos. 8 kontenierë u...

Lajmet e fundit