Tirana
clear sky
1.5 ° C
1.5 °
1.5 °
30 %
6.2kmh
0 %
Hën
0 °
Mar
4 °
Mër
7 °
Enj
9 °
Pre
9 °
E hënë, 24 Janar, 2022

TAG

reforma

Negociatat/ Cakaj: Bisedimet e pranimit janë thelbësore për të thelluar reformat e brendshme

Ministri i Jashtëm në detyrë, Gent Cakaj thotë se vendimi i pozitiv për të hapur bisedimet është thelbësor për kredibilitetin dhe të ardhmen evropiane...

Reforma në Drejtësi, SHBA: Vazhdon të ecë në rrugën e duhur, sipas planit

Ambasada amerikane në Tiranë thotë se reforma në Drejtësi vazhdon të ecë përpara, në rrugën e duhur, sipas planit. 'Shtetet e...

Dështuan të bëjnë reformën, dorëhiqet qeveria finlandeze

Koalicioni qeveritar në Finlandë dha dorëheqjen ditën e sotme për shkak të dështimit me reformën në shëndetësi.    Reforma e kujdesit...

Shqipëria të vazhdojë të ndjekë reformat, ministri gjerman thirrje opozitës: Vendi për debat është parlamenti jo rruga (E PLOTË)

Ministri gjerman i shtetit Michael Roth thotë se Shqipëria duhet të vazhdojë të ndjekë reformat e saj, në mënyrë që shtetet anëtare të BE-së...

Agron Duka rrëfen prapaskenat e SMS-së të dërguar nga Donald Lu

Ambasadori Amerikan Donald Lu, angazhohej nga mëngjesi deri në darkë për arritjen e një konsensusit për reformën në drejtësi, duke përdorur kështu të gjitha...

Berisha merr në “mbrojtje” dy gjyqtarët e shkarkuar nga KPK: Hakmarrje primitive, gjueti shtrigash (E PLOTË)

Ish kryeministri Sali Berisha ka reaguar ashpër në lidhje me procesin e “Vettingut” dhe nxjerrjen jashtë sistemit të dy gjyqtarëve Tom Ndreca dhe Admir...

Rëndësia e reformave dhe rritjes së transparencës në qeverisje, Kryemadhi në SHBA: LSI ka 4 prioritete

Gjatë qendrimit në SHBA, Kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi vizitoi Qendrën “Open Gov Hub” në Washington DC. Kryemadhi u takua me...

Vlahutin: Kushti i BE për Shqipërinë janë reformat jo refugjatët

Ambasadorja e BE, Romana Vlahutin, ka qenë sot në Malësinë e Madhe ku zhvilloi një bashkëbisedim me Shoqërinë Civile. Vlahutin foli...

Robert Hand: Skandaloze sesi politikanët shqiptarë i shpëtojnë ndëshkimit

Një njohës i hershëm i zhvillimeve në Shqipëri, thekson se hapja e negociatave me BE-në, do t'i krijojë mundësi Bashkimit Evropian të kërkojë më...

Ministria e Drejtësisë kërkon shkarkimin e 4 gjykatësve (Arsyet)

Në mbledhjen e Këshillit të Lartë të Drejtësisë që do të mbahet më 7 maj 2018, Ministria e Drejtësisë do të kërkojë shkarkimin e...

Lajmet e fundit