Tirana
overcast clouds
13.5 ° C
13.5 °
13.5 °
77 %
3.6kmh
90 %
Die
14 °
Hën
12 °
Mar
9 °
Mër
10 °
Enj
12 °
E diel, 28 Nëntor, 2021
spot_img

TAG

reforma

Qeveria jep sinjale për reformën territoriale, Balla: Edhe unë nuk kam qenë dakort me atë të 2014-tës, hajdeni bujrum të ulemi në tryezë

Kryetari i grupit parlamentar të Partisë Socialiste, Taluant Balla, në një deklaratë për mediat jashtë Kuvendit ka bërë me dije se ai nuk ka...

Reformë zgjedhore pa opozitën? Rama presion Bashës: Ka topin tani, nëse e fut poshtë kanatjeres nuk e presim pafund

Marrëveshja për reformën zgjedhore mund të ndodhë edhe mbrëmjen e sotme, palët janë shumë pranë dhe siç është thënë nga të dyja kampet por...

Lanë përgjysmë mbledhjen në rezidencën e Yuri Kim, Bylykbashi dhe Vasili shkojnë në selinë e PD për takim me Bashën

Mbledhja e Këshillit Politik në rezidencën e Yuri Kim është ndërprerë për të rifilluar pak më vonë. Ndërkaq, menjëherë përfaqësuesit e...

Vasili nxjerr ‘bllof’ mazhorancën, publikon mesazhin për ‘Zgjedhoren’: Opozita s’ka bërë propozim shtesë, ja si po mashtrohet

Nënkryetari i LSI Petrit Vasili ka hedhur poshtë pretendimet e mazhorancës se marrëveshja për Reformën Zgjedhore nuk u arrit pasi opozita kishte shtuar propozime...

Dështimi i marrëveshjes për Zgjedhoren, reagon KSHH: Këshilli s’ka ndjekur praktikë të drejtë! Reforma JO monopol i partive politike (APELI PËR PALËT)

Komiteti Shqiptar i Helsinkit ka reaguar pas dështimit të marrëveshjes për Reformën Zgjedhore mes palëve politike. Në deklaratën për shtyp të...

JO konsensus për ‘Zgjedhoren’, Meta paralajmëron: Nëse ndryshimet miratohen në mënyrë të njëanshme, s’ka çelje negociatash

Prersidenti Ilir Meta ka reaguar pas përfundimit të takimit të palëve politike për Reformës Zgjedhore, në të cilën sipas opizitës nuk është dakordësuar me...

Mediu flet pas takimit me Bashën: Opozita është pro ndryshimit të sistemit zgjedhor, mazhoranca do të mbajë aktualin

Pas takimit me kreun  e PD Lulzim Basha, kreu i PR, Fatmir Mediu ka thënë se opozita është dakord për ndryshimin e sistemit zgjedhor....

Drita jeshile për ‘Zgjedhoren’, Varhely i jep ‘dorën’ Bashës: Përshëndes rifillimin e punës! Ja pse duhet të mbyllet reforma pa vonesë

Komisioneri për Zgjerimin në BE, Oliver Varhelyi ka përshëndetur fillimin e punës për Reformën Zgjedhore. Përmes një reagimi në Twitter ai...

Pas përplasjeve, mblidhet Këshilli Politik për ‘Zgjedhoren’, opozita ulet në tryezë

Sapo ka nisur mbledhja e këshillit politik në tryezën e Reformës Zgjedhore. Kjo mbledhje vjen pas përlasjeve të vazhdueshme mes mazhorancës...

Pas REFUZIMIT të parë, Gjiknuri ‘ngul’ këmbë, i dërgon letër opozitës: PROPOZIMI për tryezën e ‘Zgjedhores’ (E plotë)

Përfaqësuesi i PS për Tryezën e Reformës Zgjedhore Damian Gjiknuri pasi iu refuzua ftesa e parë, i ka shkuar përsëri letër përfaqësuesëve të opozitës...

Lajmet e fundit