Tirana
light rain
21.5 ° C
21.5 °
21.5 °
83 %
1kmh
75 %
Die
26 °
Hën
30 °
Mar
33 °
Mër
34 °
Enj
29 °
E shtunë, 13 Gusht, 2022

TAG

reforma zgjedhore

Komisioni për Refomën Zgjedhore, Bylykbashi paralajmëron: Mos bëni pazare si në 2020! Më mirë të mos nisë nëse…

Deputeti i partisë Demokratike, Oerd Bylykbashi ka paralajmëruar se palët nuk duhet të bëjnë pazare ashtu siç ka ndodhur gjatë viteve të fundit dhe...

“Reforma zgjedhore e vonuar”, ISP apel Gjiknurit dhe Alibeajt: Reformë zgjedhore pa vonesë, transparente dhe me integritet

Kuvendi i Shqipërisë miratoi përbërjen Komisionit të Posaçëm Parlamentar për Realizimin e Reformës Zgjedhore. Nisma u paraqit 9 muaj më parë në parlament, por...

Alibeaj: Kemi caktuar pjesëmarrësit në Komisionin për Reformën Zgjedhore dhe Territoriale

Kreu i Grupit Parlamentar të Partisë Demokratike, Enkelejd Alibeaj bën me dije se në mbledhjen e sotme janë caktuar përfaqësuesit nga kjo forcë politike...

Reforma Zgjedhore, KQZ u kërkon partive emrat e anëtarëve të Komisionit Parlamentar, Celibashi tregon datat kur mund të zhvillohen zgjedhjet e ardhshme

Kreu i Komisionit Qëndror të Zgjedhjeve, Ilrijan Celibashi, ka kërkuar nga partitë politike që të depozitojnë emrat e anëtarëve të Komisionit Parlamentar të posaçm...

Një ditë para seancës, Basha nis mbledhjen me Grupin Parlamentar, priten emrat e anëtarëve të Reformës Zgjedhore

Në selinë e Partisë Demokratike ka nisur mbledhja e Grupit Parlamentar. Në fokus të mbledhjes do të jenë komisionet për Reformën Territoriale dhe Reformën...

Basha mbledh grupin parlamentar, priten emrat e anëtarëve të Reformës Zgjedhore

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha, mbrëmjen e sotme rreth orës 20:00 pritet që të mbledhë Grupin Parlamentar. Ne fokus të mbledhjes do të jenë...

Mblidhet Konferenca e Kryetarëve, Balla: Kuvendi nis më 17 janar, synojmë të ngremë komisionin për Reformën Zgjedhore dhe zgjatjen e afateve të vettingut

Socialisti Taulant Balla ka thënë sot se Kuvendi i Shqipërisë do të nisë sesionin e ri parlamentar më 17 janar. Ai tha se Konferenca...

Damian Gjiknurit i besohet një tjetër detyrë e rëndësishme, Balla zbulon postin që i propozoi PS

Damian Gjiknuri është propozuar sot nga maxhoranca si bashkëkryetar i Komisionit për Reformën Zgjedhore.   Lajmi është bërë me dije nga kreu i grupit parlamentar...

Socialistët gati për Reformën Zgjedhore, Balla: Javën e ardhshme ngremë Komisionin, jemi 100% të hapur për dialog me PD

Kreu i Grupit Parlamentar të PS Taulant Balla, ka thënë sot ata janë gati dhe gjatë javës së ardhshme do të ngrihet Komisioni i...

Rama bie dakort me kërkesën e PD-së: Të ngrihet Komisioni i Posaçëm për një tjetër Reformë Zgjedhore

Kryeministri Edi Rama ka rënë dakord me kërkesën e Partisdë Demokratike për të ngritur një Komision të Posaçëm për një Reformë të re Zgjedhore....

Lajmet e fundit