Tirana
clear sky
7.5 ° C
7.5 °
7.5 °
87 %
1kmh
0 %
Sht
16 °
Die
17 °
Hën
15 °
Mar
13 °
Mër
9 °
E shtunë, 1 Prill, 2023

TAG

reforma ne drejtesi

Drejtësia/ Përfundon takimi i Ramës me Metën në Kryesinë e Kuvendit, asnjë deklaratë për gazetarët

Kryeministri Edi Rama është duke zhvilluar aktualisht një takim me kreun e Kuvendit Ilir Metën. Takimi është duke u zhvilluar në kryesinë e...

Manjani me prokurorët për ‘Drejtësinë’: Vetëm banori i shtëpisë e di ku i pikon çatia

Ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani ka qenë i pranishëm në takimin e organizuar nga Unioni i Prokurorëve për reformën në drejtësi. Duke...

Përfundon takimi i eksperëve me ambasadorët, Alibeaj: Do punojmë mbi rekomandimet e Venecias

Ka përfunduar takimi i ambasadorëve Donald Lu dhe Romana Vlahutin me ekspertët e maxhorancës dhe opozitës për reformën në drejtësi. Pas...

Nishani: Reforma në drejtësi po zhvillohet pa mendimin e Presidentit

Presidenti i Republikës Bujar Nishani organizoi pasditen e së enjtes në Pallatin e Brigadave pritjen tashmë tradicionale vjetore me përfaqësues të mediave në vend....

Finalizohet pa pjesëmarrjen e PD-së, drafti i reformës në drejtësi

Është finalizuar pas 4 orësh diskutime nga ekspertët drafti i reformës në drejtësi. Por, ky draft nuk ka marrë miratimin e ekspertëve të Partisë...

“Ka ardhur koha që zyrtarët e korruptuar të identifikohen me emra”

Avokati Spartak Ngjela i kërkon ambasadorit amerikan në Tiranë që të identifikojë me emra zyrtarët e korruptuar, në të kundërt, sipas Ngjelës, “gjithçka mbetet...

Mblidhet tryeza e ekspertëve për reformën në drejtësi, diskutohet drafti i Venecias

Është mbledhur në ambientet e kryesisë së Kuvendit tyreza e ekspertëve të lartë për reformën në drejtësi. Në takim morën pjesë...

Ambasadori Lu për reformën në drejtësi, e shtrin fushatën edhe në rrjetet sociale

Ambasadori i SHBA-së, Donald Lu është ndoshta personi më i përfshirë në Shqipëri që kërkon pa rreshtur miratimin sa më shpejtë të reformës në...

Basha: Ftoj Ramën dhe Metën të bëhen pjesë e reformës në drejtësi duke ndjekur rrugën e Komisionit të Venecias

Lulzim Basha shpreh dakordësinë e Partisë Demokratike me të gjitha propozimet e Komisionit të Venecias për reformën në drejtësi. Sipas Bashës, këto propozime janë...

Adriatik Llalla: Mbështesin Reformën në Drejtësi që forcon rolin e prokurorit

Reforma në Drejtësinë Penale, në vlerësimin e Prokurorit të Përgjithshëm, Adriatik Llalla, mund të realizohet më thjeshtë dhe me efikasitet, bazuar në ndryshimin e...

Lajmet e fundit