Tirana
heavy intensity rain
11.5 ° C
11.5 °
11.5 °
76 %
3.1kmh
75 %
Hën
11 °
Mar
11 °
Mër
11 °
Enj
15 °
Pre
17 °
E hënë, 27 Mars, 2023

TAG

reforma ne drejtesi

Petrit Vasili i zhgënjyer me drejtësinë e re: Ndjej pështirosje, pse po talleni me qytetarët?!

Nënkryetari i LSI Petrit Vasili, ka folur i zhgënjyer nga foltoja e Kuvendit për reformën në drejtësi. Ai është shprehur se ndjen pështirosje kur...

Berisha bën 36-faqe analizë për Reformën në Drejtësi dhe i drejtohet Kongresit Amerikan e BE-së: NDALOJENI! E ka kapur SOROS me RAMËN (E PLOTË)

Ish Kryeministri Sali Berisha ka publikuar ditën e sotme një studim 36-faqesh që mban autorësinë e tij, përmes të cilit pretendon se reforma dhe...

Pas Yuri Kim, Ulsi Manja takohet me ambasadorin Soreca: Reforma në Drejtësi duhet të konsolidohet, efikasiteti i gjykatave dhe gjyqtarëve janë qëllimet kryesore

Ministri i Drejtësisë, Ulsi Manja, pas takimit me ambasadoren Kim ditën e djeshme, është takuar sot me ambasadorin e BE në Shqipëri, Luigi Soreca-n. Në...

Ulsi Manja takon ambasadoren Yuri Kim: Mbështetja e SHBA e paçmueshme për Shqipërinë! Asgjë s’na ndal në luftën kundër korrupsionit

Ministri i Drejtësisë Ulsi Manja është takuar me ambasadoren e SHBA në Tiranë, Yuri Kim. Në fokus të këtij takimi ishte reforma në drejtësi për...

Pas emërimit të Artur Kalasë në Gjykatën e Lartë, Yuri Kim “harron” përplasjet dhe falenderon Ilir Metën

Artur Kalaja është anëtari i ri i Gjykatës së Lartë. Emri i tij u dekretua sot nga Presidenti Ilir Meta dhe vendimi hyri në...

Yuri Kim për Reformën në Drejtësi: Po jep rezultat, pavarësisht pengesave dhe cinizmit të disave

Ambasadorja e Shteteve të Bashkuara në Tiranë, Yuri Kim, nga “Mik Festiva” në ishullin e Maligradit në Prespë ka dhënë sot një mesazh të...

Ambasadorja Kim mesazh të fortë për Reformën në Drejtësi: Mos u dorëzoni! Tani është koha të vazhdojmë përpara

Ambasadorja Yuri Kim në një prononcim për mediat nga Pusteci ka folur për Reformën në Drejtësi, për të cilën tha se po çohet ngadalë...

“Reforma në Drejtësi është paralizuar”, thumbon Vasili: Avokatët gjoja perëndimorë shesin dështimet për suksese

Nënkryetari i LSI-së, Petrit Vasili ka thumbuar pa emra të drejtpërdrejtë, persona që përmes medias audovizive apo dhe mediave sociale, mbështesin Reformën në Drejtësi...

Soreca: Kur shqiptarët bëhen bashkë, çdo gjë është e mundur! Nuk do ndalojmë së punuar pasi duam të shohim Shqipërinë pranë BE-së

5 vjetori i Reformës në Drejtësi ka mbledhur në një tryezë të përbashkët ministren e Drejtësisë, Etilda Gjonaj, krerët e institucioneve të drejtësisë dhe...

5 vjetori i Reformës në Drejtësi, Kim mesazh të qartë: Amerika është me ju! Tregojuni atyre që kanë shkelur ligjin, ditët iu kanë përfunduar

Ambasadorja e SHBA në Tiranë, Yuri Kim, u ka dhënë përsëri një mesazh të qartë drejtuesve të institucioneve të drejtësisë në Shqipëri, në 5...

Lajmet e fundit