Tirana
clear sky
7.5 ° C
7.5 °
7.5 °
87 %
1kmh
0 %
Sht
16 °
Die
17 °
Hën
15 °
Mar
13 °
Mër
9 °
E shtunë, 1 Prill, 2023

TAG

reforma ne drejtesi

Kryemadhi paralajmëron Ramën: Po të vjen ora! Reformën e votuam që politika të mos fuste duart

Kryetarja e Lëvizjes Socialiste për Integrim, Monika Kryemadhi, ka reaguar menjëherë pas deklaratave të kryeministrit Edi Rama, i cili theksoi se sa të jetë...

Sulmet ndaj SPAK? Flet Fatmir Xhafaj: Politikanë të mbërthyer nga frika e ndëshkimit, gjyqtarët e prokurorët të mos bëhen “lavatriçe”

Deputeti socialist Fatmir Xhafaj ka bërë një skaner të situatës në sistemin e drejtësisë në vendin tonë. Ish-kryetari i Komisionit të Posaçëm për Reformën...

A është reforma në drejtësi e kontrolluar dhe e padrejtë? Flet ish-prokurorja Elisabeta Imeraj

Ish-kryeprokurorja e Tiranës, Elisabeta Imeraj ka folur për shkarkimin e saj nga detyra. Imeraj u pyet se kush e kontrollon sot reformën në drejtësi dhe...

Taulant Balla pas takimit me ambasadoren Kim: Reforma në Drejtësi po jep efekte pozitive, kthejmë besimin e qytetarëve

Kreu i Grupit të PS Taulant Balla, shkruan pas takimit që pati sot me ambasadoren e SHBA Yuri Kim. Ai thotë se kanë diskutuar...

Zgjatja e mandatit të vettingut, prezenca e OSBE në Shqipëri: S’duhet të ketë kthim mbrapa për reformën në Drejtësi  

Prezenca e OSBE në Shqipëri i i bashkohet deklaratës së BE për zgjatjen e mandatit të vettingut. Kryetari i Prezencës, ambasadori Vincenzo Del Monaco tha...

“Ky është fokusi i SHBA për këtë vit”, Kim takon Manjan: Të imponohen pasoja për ZYRTARËT e PËRFSHIRË NË KORRUPSION

Ambasadorja e Shteteve të Bashkuara në Tiranë, Yuri Kim ka zhvilluar sot një takim me ministrin e Drejtësisë Ulsi Manja, ku në fokus të...

Meta: Reforma në drejtësi u votua me 140 vota vetëm prej meje, as prej SHBA, as prej BE

Presidenti Ilir Meta tha se reforma në drejtësi u votua me 140 vota në 2016 vetëm në sajë të kontributit të tij si kryetar...

Rama në Samitin e Demokracisë: Mbështetja e SHBA jetike për aspiratën demokratike, jemi të angazhuar për të vijuar Reformën në Drejtësi

Kryeministri Edi Rama ka folur në Samitin e Demokracisë, të organizuar nga presidenti i Shteteve të Bashkuara, Joe Biden.  Në fjalën e tij, Rama...

Shorti për zgjedhjen e anëtarëve të KED, Kim: Vazhdon zbatimi i Reformës në Drejtësi

Ambasadorja e SHBA në Tiranë, Yuri Kim ka përshëndetur shortin që u hodh ditën e djeshme në Presidencë për zgjedhjen e anëtarëve të rinj...

Berisha sulmon reformën: Vettingu funkisionon në bazë të krahinës dhe besimit fetar

Ish-kryeministri Sali Berisha ka sulmuar reformën në drejtësi duke e quajtur si të kapur nga kryeministri Edi Rama. Gjatë “foltores” me gratë demokrate, Berisha tha...

Lajmet e fundit