Tirana
clear sky
10.5 ° C
10.5 °
10.5 °
71 %
2.1kmh
0 %
Mar
25 °
Mër
27 °
Enj
27 °
Pre
28 °
Sht
30 °
E martë, 15 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

TAG

reforma ne drejtesi

Etilda Gjonaj merr pjesë në mbledhjen e OKB: Reforma në Drejtësi po ndëshkon profile zyrtarësh të korruptuar

Ministrja e Drejtësisë, Etilda Gjonaj, ka marrë pjesë në mbledhjen e Asamblesë së Përgjithshme të OKB për luftën kundër korrupsionit. Në fjalën e saj, Gjonaj...

Gramoz Ruçi mesazh me rastin e Ditës Kombëtare të Drejtësisë: Reforma në Drejtësi është e pakthyeshme dhe e papengueshme

Kryetari i Kuvendit, Gramoz Ruçi, ka dhënë sot një mesazh me rastin e Ditës Kombëtare të Drejtësisë.Ai shprehet se Reforma në drejtësi është e...

Olsian Çela flet shkurt dhe prerë: Duhet të reflektojmë dhe të jemi kritik me sistemin e drejtësisë! Kemi rrugë të gjatë për të bërë

Kryeprokurori Olsian Çela ka mbajtur fjalën e tij gjatë eventit të organizuar sot në përkujtim të 10 majit, Ditës së Drejtësisë, ku 108 vite...

Yuri Kim flet shqip në Ditën e Drejtësisë: Reforma po ecën para, SHBA do të jetë krah për krah me ju

Ambasadorja e SHBA-së në Tiranë, Yuri Kim ka mbajtur fjalën e saj gjatë eventit të përkujtimit të Ditës së Drejtësisë, ku si sot 108-vite...

SPAK sekuestroi pasurinë e ish-gjyqtarëve, Soreca: Një hap që tregon se korrupsioni po luftohet

Ambasadori i BE, Luigi Soreca ka reaguar pas vendimit të SPAK për sekuestrimin e pasurisë së ish-gjyqtarëve të lartë Fatos Lulo, Bashkim Dedja dhe...

Reforma në drejtësi/ Kryemadhi: Nuk ka nevojë për asnjë ndryshim se u firmos nga Venencia, por Rama e kapi dhe e deformoi

Kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi ka zhvilluar një intervistë për Zërin e Amerikës, teksa ndër shumë tema është diskutuar edhe ajo e Reformës në...

Rama tregon këmbënguljen e Metës për të mos votuar Reformën në Drejtësi: Edhe flota e 6-të amerikane të drejtojë tytat drejt shtëpisë time, nuk...

Kryeministri Edi Rama ka deklaruar mbrëmjen e sotme se presidenti Ilir Meta është një nga personat që ka këmbëngulur më shumë që të mos...

Mesazhi i ambasadores Yuri Kim: SHBA e mbështet plotësisht Reformën në Drejtësi, unë jam angazhuar personalisht që të arrijmë një të ardhme më të...

Ambasadorja amerikane Yuri Kim ditën e sotme ka marrë pjesë në aktivitetin e USAID “Drejtësi për të gjithë”, ku gjatë fjalës së saj ka...

Pendesa dhe arritja më e madhe në politikë, rrëfehet Fatmir Xhafaj: Misioni im është Reforma në Drejtësi, më vjen keq për kohën…

Ish-ministri i Brendshëm, Fatmir Xhafaj, në një intervistë për Euroneës Albania është rrëfyer mbi karrierën e tij politike dhe jo vetëm.Ai tha se një...

Reforma në Drejtësi, Balla: KE ua rekomandon shteteve si Serbia dhe Maqedonia e Veriut të ndjekin shembullin e Shqipërisë

Sekretari i Përgjithshëm i PS Taulant Balla gjatë fjalës së tij në Kuvend tha se ndryshimet e propozuara në Reformën në Drejtësi, janë reflektim...

Lajmet e fundit