Tirana
overcast clouds
10.5 ° C
10.5 °
10.5 °
87 %
2.1kmh
90 %
Hën
10 °
Mar
10 °
Mër
10 °
Enj
13 °
Pre
11 °
E hënë, 6 Dhjetor, 2021
spot_img

TAG

Reciprociteti

Ushtria serbe në gadishmëri afër kufirit me Kosovën, Stefanoviç: Do veprojmë sapo të marrim urdhrin (VIDEO)

Njësitë e Ushtrisë së Serbisë janë në gjendje gatishmërie afër kufirit me Kosovën, në Rashkë dhe në Novi Pazar, raportojnë mediat vendase. Sipas Ministrit të...

“Fallsitet i iniciativës së Novi Sadit”, Basha mbështet Kosovën: Vendimi për reciprocitetin, e drejtë e patjetërsueshme! Sa më shpejt ta kuptojë Beogradi…

Kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha reagon pas vendimit të Kosovës për të vendosur reciprocitet për targat e automjeteve ndaj Serbisë. Basha mbështet vendimin e...

Rama mbështet Kosovën, këshillon Kurtin: Dialog për zgjidhjen e problemit të reciprocitetit të targave! Serbia të bashkëpunojë dhe BE të ndërmjetësojë

Kryeministri Edi Rama thotë se Kosova e ngre me të drejtë problemin e reciprocitetit të targave. Në një reagim në rrjetet sociale, teksa ndodhet në...

Nga 1 prilli shfuqizohet taksa 100%, hyn në fuqi reciprociteti ndaj Serbisë

Qeveria në detyrë e Kosovës pritet të shfuqizojë plotësisht taksën 100% për importet nga Serbia dhe Bosnje Hercegovina për ta zëvendësuar atë me masat...

Taksa 100% ndaj mallrave serbe, Kurti: Nuk e heqim pa vendosur parimin e reciprocitetit

Kandidati për kryeministër i Kosovës, Albin Kurti, ka përsëritur faktin se taksa 100% ndaj mallrave serb do të hiqet vetëm kur të vendoset reciprociteti...

Deklaratat e Kurtit dhe Mustafës për reciprocitet me Serbinë, BE: Thirrje për përmbajtje, mos provokoni!

Pas fitores në zgjedhjet e parakohshme parlamentare të 6 tetorit, opozita kosovare dhe koalicioni i ardhshëm qeveritar, Lëvizja Vetëvendosje dhe LDK-ja, kanë patur qëndrime...

Deputeti i Vetëvendosjes: Ne kemi kërkuar nga Thaçi të mos ulet në negociata me Vuçiç pa reciprocitet

Liburn Aliu, deputeti i Vetëvendosjes në Kosovë,  ka kundërshtuar krijimin e Asociacionit të Komunave me Shumicë Serbe, i njohur ndryshe me termin sllav ‘Zajednica’,...

Lajmet e fundit