Tirana
light rain
10.5 ° C
10.5 °
10.5 °
100 %
0.5kmh
100 %
Mar
11 °
Mër
18 °
Enj
18 °
Pre
19 °
Sht
19 °
E martë, 21 Mars, 2023

TAG

Recep Tayip Erdogan

Erdogan merr vendimin pas tërmetit tragjik: Nuk do të ketë pallate të reja më shumë se katër kate!

Presidenti turk Recep Tayip Erdogan teksa ka njoftuar nisjen e “Modelit Kombëtar të Mburojës së Rrezikut”, ka bërë me dije se ndërtesat e reja...

Mitsotakis mesazh të qartë Erdoganit: Territori grek nuk preket, pretendimet turke janë të pabaza

Kryeministri grek, Kyriakos Mitsotakis ia ka bërë të qartë presidentit turk, Rexhep Taip Erdogan, se territori grek nuk do të preket. Gjatë fjalës së tij...

Greqia i ”ankohet” BE-së dhe NATO-s për deklaratat e Erdogan: Të papranueshme dhe fyese për kombin tonë!

Greqia i ka dërguar një letër Sekretarit të Përgjithshëm të NATO-s, Jens Stoltenberg dhe shefit të politikës së Jashtme të Bashkimit Evropian, Josep Borrell, ku...

Putin mbërrin në Iran, bisedime “kokë më kokë” me presidentin Erdogan

Presidenti rus Vladimir Putin ka mbëritur sot në Teheran, ku do të bisedojë me homologun irainian Ebrahim Raisi dhe presidentin turk Rexhep Tajip Erdogan. Gjatë...

Erdogan bisedë telefonike me shefin e OKB: Të shmanget kriza globale ushqimore nga bllokimi i grurit në Ukrainë

Presidenti turk Rexhep Tayyip Erdogan ka zhvilluar këtë të hënë një bisedë telefonike me shefin e OKB-së, Antonio Guterres. Erdogan  dhe Guterres kanë diskutuar për...

Rriten tensionet, Mitsotakis i kthehet Erdogan: Çdo cënim sovraniteti do marrë përgjigje të ashpër

Tensionet midis Greqisë dhe Turqisë vazhdojnë në nivelin më të lartë, që prej deklaratave të fundit të Presidentit  turk Recep Tayip Edogan i cili tha...

FOTO/ Presidenti Erdogan bën pelegrinazh në Mekë, takon Princin e Kurorës së Arabisë Saudite 

Presidenti turk Recep Tayip Erdogan ka shkuar për një vizitë zyrtare në Arabinë Saudite. Ai u prit  në Xhaminë e Madhe nga zyrtarë të...

Erdogan uron Ditën e Pavarësisë së Kosovës: Me popullin tuaj kemi lidhje vëllazërore!

Presidenti turk Recep Tayiip Erdogan ka uruar ka uruar Kosovën për 14 vjetorin e shpalljes së pavarësisë. Përmes një postimi në Twitter, Erdogan shkruan...

Presidenti Erdogan tregon si e kaloi periudhën e infektimit me Covid

Presidenti turk Recep Tayip Erdogan ka bërë me dije se e ka kaluar me sukses periudhën e infektimit me Covid-19. Ai ka shkruar në...

Erdogan në inagurimin e xhamisë së Et’hem Beut në Tiranë, pritet nga dhjetëra myslimanë

Para xhamisë së Et’hem Beut në Tiranë janë mbledhur dhjetëra myslimanë, të cilët kanë pritur presidentin turk Recep Taiyp Erdogan. Gjatë mbrëmjes së sotme Erdogan...

Lajmet e fundit

Telegraf

Standard

Dita

Gazeta Shqiptare