Tirana
clear sky
12.5 ° C
12.5 °
12.5 °
88 %
1kmh
1 %
Enj
21 °
Pre
22 °
Sht
22 °
Die
21 °
Hën
12 °
E enjte, 21 Tetor, 2021
spot_img

TAG

Real Madrid

Zyrtare/ Pas largimit të Zidane, Karlo Ançeloti rikthehet në krye të Real Madrid

Gjithçka tanimë është zyrtare. Karlo Ançeloti është trajneri i ri Real Madrid. Njoftimin e ka bërë me dije vetë klubi madrilen. ...

Nuk kanë fund largimet e trajnerëve, Zidane e mbyll te Real Madrid

Nuk kanë fund largimet e trajnerëve ditën e sotme. Antonio Conte u largua zyrtarisht nga Interi pak orë më parë, ndërsa pak minuta më...

Real Madrid triumfon në ‘El Clasico’, mposht Barcelonën dhe merr kreun edhe me 10 lojtarë

Një sfidë spektakolare ajo mes Realit të Madridit dhe Barcelonës këtë mbrëmje. Një ‘El Clasico’ e fituar me vështirësi nga ‘Los Blancos’, me 3...

Real Madrid ‘lë jashtë’ Europës Interin, Atalanta e Gjimshitit bën mrekullinë përballë Liverpool (REZULTATET E PLOTA)

Mungesat e Karim Benzema dhe Sergio Ramos nuk ishin aspak problem për Real Madrid, që sigloi fitoren e dytë radhazi përballë Interit.   ...

Dy gola për 8 minuta, ‘El Clasico’ nis në mënyrë spektakolare (VIDEO)

Ka nisur në mënyrë spektakolare El Clasico mes Barcelonës dhe Real Madridit. Në minutën e 5-të ishin ‘Los Blancos’ që gjetën...

Reali dhe Barcelona bëjnë ‘blof’, Crotone i merr 1 pikë Juventusit

Mbrëmja e sotme ka prodhuar plot surpriza për skuadrat e mëdha. Real Madrid ka humbur 0-1 në ‘Alfredo Di Stefano’ ndaj...

VIDEO/ Dopietë e Benzema, Real Madrid kampion i La Ligas për herë të 34-të

Kanë mjaftuar dy gola të Benzema për të fituar titullin kampion të 34-të në La Liga. Një ndeshje e cila prodhoi...

U afrua me bujë te Real Madrid, Zidan merr vendimin për të ardhmen e sulmuesit

Brahim Diaz ishte një nga lojtarët që u afrua me bujë gjatë merkatos së janarit nga Manchester City te Real Madird. ...

Flet ‘armiku i përjetshëm’: Real Madrid ka humbur 50 gola pa Ronaldon

Pep Guardiola në të shkuarën ka luajtur me Barcelonën, ndërsa më pas si trajner në 4 sezone ka fituar thuajse gjithçka.  ...

REALI në kërkim të këtij sulmuesi

Real Madrid është në kërkim të një sulmuesi që do t’i siguronte vazhdimësi golash, ashtu siç bënte Cristiano Ronaldo. Deri tani...

Lajmet e fundit