Tirana
clear sky
17.5 ° C
17.5 °
17.5 °
72 %
1.5kmh
0 %
Pre
32 °
Sht
29 °
Die
29 °
Hën
27 °
Mar
25 °
E premte, 17 Shtator, 2021

TAG

Ratko Mlladic

Dënimi i Mlladiç, Bushati: U deshën 20 vjet që drejtësia të vihet në vend

Ministri i Evropës dhe Punët e Jashtme Ditmir Bushati ka reaguar pas dënimit me burgim të përjetshëm për krime lufte të komandantit të forcave...

Petro Koçi pas dënimit të Ratko Mlladiç: Fund me burg të përjetshëm për Kasapin e Ballkanit. E pastë këmbën e mbarë!

Reagon zv.ministri i Mbrojtjes Petro Koçi pas vendimit të marrë sot nga Gjykata e hagës që e dënoi  me burgim të përjetshëm ish-gjeneralin serb...

Dënimi i Ratko Mlladiç, reagon opozita serbe

Kreu i Lëvizjes Opozitare në Serbi, Dveri, Bosko Obranoviç ka reaguar në lidhje me dënimin me burgim të përjetshëm nga gjykata e Hagës, për gjeneralin Ratko...

Gjykata e Hagës merr vendimin për Ratko Mlladiç

Gjykata e Hagës ka vendosur sot të dënojë me burgim të përjetshëm ish-gjeneralin serb të Bosnjes, Ratko Mlladiç. Ratko Mladiç,...

Nesër Ratko Mlladiç del para gjykatës për krime lufte

Të mërkurën, Gjykata e Kombeve të Bashkuara për krime lufte në hapësirat e ish Jugosllavisë, do të shpallë vendimin kundër ish-komandantit të serbëve të...

Udhëhoqi genocidin në Bosnje, kërkohet burgim i përjetshëm për Ratko Mlladiç

Prokurorët e Kombeve të Bashkuara kanë kërkuar sot dënimin me burgim të përjetshëm për Ratko Mlladiç, ish gjeneralin serb që udhëhoqi genocidin në Bosnje...

Lajmet e fundit