Tirana
clear sky
19.5 ° C
19.5 °
19.5 °
88 %
1kmh
0 %
Pre
19 °
Sht
24 °
Die
26 °
Hën
27 °
Mar
23 °
E premte, 2 Qershor, 2023

TAG

Ratko Mlladic

Shpërthen bashkëshortja e kriminelit serb Ratko Mlladic: Vendimi i gjykatës i padrejtë! Për të një ditë do të shkruhe ndryshe

Bosiljka Mlladic, gruaja e kriminelit të luftës dhe xhelatit te Ballkanit, Ratko Mlladic, është shprehur se dënimi me burgim të përjetshëm është i pa...

Haradinaj reagon për dënimin e kriminelit serb: Drejtësia do të vendoset edhe për viktimat e shumë masakrave të tjera

Ramush Haradinaj ka reaguar pas dënimit me burgim të përjetshëm të Ratko Mlladiç, i njohur ndryshe si “Kasapi i Ballkanit”, i cili është përgjegjës...

“U dënua me burg përjetë”, Sali Berisha i sigurtë: Pas xhelatit të Srebenicës, radhën e ka idhtari i tij i verbër Aleksandër Vuçiç

Sot ish-gjenerali serb, Ratko Malladiç u dënua me burgim të përjetshëm nga Gjykata e Britanisë, pas apelimit që i kishte bërë ai vendimit të...

Burgimi përjetë i “Kasapit të Ballkanit”, Joe Biden: Gjykim historik, parandalon mizoritë e ardhshme kudo në botë

Presidenti amerikan Joe Biden ka reaguar pas dënimit me burgim të përjetshëm të Ratko Mlladiç, i cili është përgjegjës për vrasjen e 8 mijë...

Djali i “Kasapit të Ballkanit” komenton burgimin përjetë të të atit: Nuk pati asnjë shans për një gjyq të ndershëm

Darko Mlladiç, djali i Ratko Mlladiç komentoi vendimin final të Gjykatës së Hagës. Ai deklaroi se cikli përfundoi ashtu sikurse kishte filluar. “Gjenerali nuk ka...

Nënat e të vrarëve të Srebenicës: Krimineli Mlladiç mori atë që meritonte. Faktet: 592 dëshmitarë dolën para gjyqit, mbi 10 mijë prova të administruara

“Krimineli mori atë që meritonte”. Ky ishte reagimi i parë i Munira Subasic, presidente e asociacionit “Nënat e Srebenicës dhe Zepës”, pasi u dha...

Mori dënim me burgim të përjetshëm, Ratko Mlladiç fotografohet me sytë me lot gjatë seancës

Ratko Mlladiç, qau në sallën e gjyqit ndërsa mësoi dënimin e tij me burgim të përjetshëm nga Gjykata Ndërkombëtare e Hagës për krimet në...

Dënimi me burgim të përjetshëm për “kasapin e Bosnjes”, reagon Balla: Drejtësia vonon por nuk harron

Ditën e sotme Gjykata britanike ka lënë në fuqi vendimin e Gjykatës së Hagës për ish-gjeneralin serb Ratko Mlladiç, i cili është i dënuar...

Dënohet me BURGIM TË PËRJETSHËM gjenerali serb Ratko Malladiç, kasapi i Bosnjes që vrau mijëra burra e djem myslimanë

Gjykata Britanike ka lënë në fuqi vendimin e mëparshëm të gjykatës së Hagës, duke dhënë sot vendimin përfundimtar për gjeneralin serb Ratko Mlladiç, i...

Dënimi me burgim të përjetshëm për Mlladiç, vjen reagimi Washingtonit

SHBA i bëri sot thirrje shteteve dhe popujve të Ballkanit për të punuar së bashku për të ndërtuar një të ardhme më të mirë,...

Lajmet e fundit