Tirana
clear sky
22.5 ° C
22.5 °
22.5 °
68 %
1.5kmh
0 %
Mar
34 °
Mër
36 °
Enj
36 °
Pre
33 °
Sht
30 °
E martë, 9 Gusht, 2022

TAG

rasti i pare

Lia e majmunit i afrohet Shqipërisë, konfirmohet rasti i parë në Malin e Zi

Është konfirmuar në Malin e Zi rasti i parë i lijës së majmunit. Bëhet me dije se i infektuari është një shtetas malazez dhe se...

Zbulohet rasti i parë me linë e majmunit në Emiratet e Bashkuara

Emiratet e Bashkuara Arabe janë bërë shteti i pare i Gjirit që ka regjistruar një rast të lisë së majmunëve. Republika Çeke dhe Sllovenia...

Pas Italisë, zbulohet rasti i parë i lisë së majmunit edhe në Skoci

Skocia ka regjistruar rastin e parë të lisë së majmunit në vend, në një kohë kur ky virus po përhapet në shumë shtete. Shëndeti Publik...

Ishte e karantinuar në Tiranë, turistja ukrainase e infektuar me COVID shkoi në Sarandë për të festuar DITËLINDJEN (DETAJE)

Rasti i parë me COVID-19 në Sarandë u raportua sot dhe ishte një turiste ukrainase, e cila jetonte në Tiranë prej 7 muajsh. ...

Lajmet e fundit