Tirana
clear sky
12.5 ° C
12.5 °
12.5 °
88 %
1kmh
1 %
Enj
21 °
Pre
22 °
Sht
22 °
Die
21 °
Hën
12 °
E enjte, 21 Tetor, 2021
spot_img

TAG

raporti

Kërkesa e Komisionit Europian për SPAK: Hetoni dhe ndiqni penalisht “peshqit e mëdhenj”, dënimet për zyrtarët e lartë janë ende të kufizuara

Komisioni Europian ka publikuar ditën e sotme progres-raportin për Shqipërinë, ku një pjesë të veçantë zinte edhe goditja e korrupsionit te zyrtarët e lartë. KE...

Raporti i Komisionit Europian për Shqipërinë, Rama paralajmëron konferencë së bashku me Luigi Soreca-n

Ditën e sotme Komisioni Europian nxorri Progres-Raportin për Shqipërinë, në të cilin thuhej se vendi ynë i kishte plotësuart të gjitha kushtet, por kishte...

Raporti tronditës/ 216 mijë fëmijë janë viktima të abuzimit seksual nga klerikët e Kishës Katolike

Që nga viti 1950 rreth 216,000 fëmijë kanë qenë viktima të abuzimit nga anëtarët e klerit katolik në Francë. Kjo deklaratëe fortë ka ardhur nga...

Raporti shqetësues i CIA-s: Shqipëria rrezikohet nga 65 organizata terroriste, mes tyre ISIS dhe Garda Revolucionare Islamike e Iranit

Agjencia e Inteligjencës në Shtetet e Bashkuara të Amerikës (CIA) ka nxjerrë një raport shqetësues përsa i përket sigurisë në vendin tonë, në të...

Freedom House: Shqipëria, rënie në nivelin e demokracisë, shoqërisë civile dhe lirinë e medias

Organizata Freedom House arrin në përfundimin se udheqësit e zgjedhur në Evropën Qendrore dhe Lindore po minojnë vetë institucionet që i sollën ata në...

Raporti për të Drejtat e Njeriut, DASH për Shqipërinë: Mosndëshkimi mbetet problem serioz

Sekretari amerikan i Shtetit Antony Blinken paraqiti të martën raportin për të drejtat e njeriut në botë për vitin 2020, duke thënë se riafirmonte...

Zbulohet raporti i Parlamentit Evropian: Nga portalet tek televizionet e mëdha, ja kush përhap Fake-News në Shqipëri

Komiteti i Parlamentit Evropian për Çështjet e Jashtme ka përpiluar një raport mbi vërtetësinë e informacioneve që përhapin mediat në Evropë.   ...

RAPORTI/ 54 zyrtarë të lartë janë gjobitur për fshehje të të ardhurave, Inspektoriati i PASURISË: Janë DEPUTETË, KRYETARË BASHKIE e DREJTORË DREJTORISH (TË DHËNAT...

Inspektoriati i lartë i Deklarimit të Pasurisë ka gjobitur 54 zyrtarë të lartë nga janari deri në dhjetor 2019. Shifra është...

Zbulohet raporti i PE: Të hapen negociatat me Shqipërinë dhe RMV, të liberalizohen vizat me Kosovën

Raportuesi i Parlamentit Evropian për Samitin e Zagrebit, Tonino Picula, ka përgatitur projekt-rezolutën e këtij institucioni për procesin e zgjerimit me vendet e Ballkanit,...

Dëmet nga tërmeti, nesër del raporti përfundimtar

Do të jetë dita e nesërme që do të zbulojë edhe faturën financiare të dëmeve të shkaktuara nga tërmeti i 26 nëntorit. ...

Lajmet e fundit