Tirana
clear sky
9.5 ° C
9.5 °
9.5 °
76 %
1kmh
0 %
Pre
19 °
Sht
18 °
Die
19 °
Hën
16 °
Mar
9 °
E premte, 24 Mars, 2023

TAG

Ramiz Alia

Berisha krahason Kuvendin e 18 dhjetorit: Ishte si ai i Ramiz Alisë më 1991, me Enveristë të thekur

Ish-kryeminsitri Sali Berisha në një deklaratë për mediat ka krahasuar Kuvendin e 18 dhjetorit të mbledhur nga kryetari Lulzim Basha me anti-mitingun e Ramiz...

Gramoz Ruçi, nga Sekretar i parë te ministër i Brendshëm, nga ikja drejt Greqisë në ‘96 tek aksidenti që kreu djali në qeverisje (E...

Nga Mero Baze 40 vjet më parë Gramoz Ruçi ishte sekretar Partie në kooperativën e Progonatit në Tepelenë. Askujt nuk do t’i binte në sy,...

‘S’të kam shkruajtur se kam qenë sëmurë’, publikohet për herë të parë letra e Nënë Terezës për Ramiz Alinë

"Më falni që nuk ju kam shkruajtur më parë pasi siç e dini kam qenë e sëmurë". Me këto fjalë në...

Kurba e zgjedhjeve në Shqipëri, ISP-ja jep ‘notat’ për 28 vitet e demokracisë: Proçeset më pozitive në kohën e ALISË, BERISHËS dhe NANOS (GRAFIKU)

Grafiku i vlerësimit të të gjitha zgjedhjeve në 28 vitet e demokracisë në Shqipëri (ISP)

Meta publikon FOTON e Ramiz Alisë: Është e tepërt t’i thuash ish-studentit të dhjetorit të heshtë

Presidenti Ilir Meta ka kujtuar vendimin e ish-presidentit Ramiz Alia në vitin 1991, teksa ishte duke iu përgjigjur pyetjes së deputetit Halit Valteri për të...

Basha: Edi Rama nuk është as sa Ramiz Alia, ama fati i tij do të jetë edhe më i keq

Kryedemokrati Lulzim Basha shprehet se Rama po përpiqet të zhvillojë zgjedhje farsë pa opozitën, më keq se Ramiz Alia. Në një...

Sali Berisha publikon VIDEON: Si e hodhën në erë Kishën e Vaut të Dejës Enver Hoxha, Ramiz Alia dhe Kristaq Rama

Një ditë pas djegjes së katedrales së famshme të Notre-Dame në Paris, ish kryeministri Sali Berisha ka kujtuar hedhjen në erë të Kishës së...

Deklasifikimi i dokumenteve komuniste, gazetari: Do zbardhen prapaskenat e krijimit të PD-së

Deklasifikimi i qindra mijëra dokumentave dhe dosjeve të periudhës komuniste, për gazetarin dhe ish deputetin socialist Alfred Peza do të nxjerrë shumë të vërteta...

Berisha krahason Ramën me Ramiz Alian: I tmerruar dhe i dhj*** shkoi në MB duke vajtuar

Ish-kryeministri Sali Berisha ka reaguar pas emërimit të Sandër Lleshit në postin e zëvendës ministrit të Brendshëm. Berisha ka krahasuar kryeministrin...

2 korriku, deputeti i PD: Rama strategji si Ramiz Alia, do të mbretërojë i vetëm në Shqipëri

Kjo ishte nje strategji e ndjekur dikur edhe nga Fidel Kastro. E te njejten strategji duket se po perdor sot Rama, i cili...

Lajmet e fundit