Tirana
clear sky
23.5 ° C
23.5 °
23.5 °
69 %
1.5kmh
0 %
Hën
33 °
Mar
34 °
Mër
36 °
Enj
38 °
Pre
38 °
E hënë, 21 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

TAG

ramazani

Meta uron festën e Fiter Bajramit dhe citon Kuranin: Lehtësoni dhe mos vështirësoni, MOS nxissni urrejtje!

Presidenti i vendit Ilir Meta ka uruar besimtarët myslimanë për festën e Fiter Bajramit. Në një postim në Facebook, Kreu i Shtetit shprehet se shumë...

Mesazh paqeje, Ramazani “bashkon” PS-PD në Durrës, kundërshtarë në bindje politike, por besimtarë të të njëjtit besim.

Ndryshe nga politika e cila i ka vendosur përballë njëri-tjetrit në betejën e 25 prillit, besimi i njëjtë dhe respektimi i sakrificës së njëri-tjetrit...

VIDEO: Me kokën ulur, kryeministri Edi Rama bën gjestin e veçantë në Librazhd: Kërkoj pak qetësi…

Kryeministri Edi Rama ka qenë duke folur në një takim elektoral në qytetin e Librazhdit, kur nga një xhami aty pranë është dëgjuar ezani. E...

Ramazani nis ndryshe në Korçë, besimtarët dalin në protestë se nuk i lejuan të ndërtonin xhaminë

Disa besimtarë në qytetin e Korçës, kanë dalë në protestë, pasi shprehen se nuk i kanë lejuar që të bëjnë një xhami. Fotot nga protesta...

“Pas vështirësive vjen lehtësimi”, Rama viziton Xhaminë e Et’hem Beut: Me orën e re policore do kryeni të gjithë ritualet

Kryeministri Edi Rama ka vizituar ditën e sotme Xhaminë e Et'hem Beut në qendër të Tiranës. Rama e quan një xhevahir të trashëgimisë kulturore që...

“Hajde agjërojmë të heqim disa kg” A është kthyer agjërimi ‘trendllik’ ? Imami: Qëllimi Ramazanit është…

Jemi në prag të muajit të Ramazanit dhe mbrëmjen e ndjeshme I ftuar në “Expuls” ka qenë Imami i mirënjohur Ahmed Kalaja. Duke qenë se...

A prishet agjërimi nga marrja e vaksinës gjatë Ramazanit? Mjekët myslimanë u bëjnë thirrje të gjithë besimtarëve

Mjekët myslimanë u kanë bërë thirrje njerëzve që edhe gjatë muajit të Ramazanit të marrin dozën e vaksinës anti-Covid pasi injeksioni nuk prish agjërimin...

“Na lodhët”, revoltohet Gold Ag: Tani që vjen Ramazani virusi egërsohet

Qeveria e Kosovës duke marrë parasysh rritjen e numrit të rasteve së të infektuarve me Covid ka vendosur që të ashpërojë masat, në të...

Ruçi uron Festën e Fiter-Bajramit: Besimi, dashuria e shpresa, dhe jo frika, urrejtja e ftohtësia janë vlerat që na udhëheqin në jetë.

Kryetari i Kuvendit, Gramoz Ruçi, u ka dërguar sot një mesazh urimi të gjithë besimtarëve myslimanë shqiptarë, me rastin e Festës së Fiter-Bajramit. ...

Meta në iftarin e parë të Ramazanit, krah krerëve të komuniteteve fetare

Presidenti Ilir Meta ka marrë pjesë mbrëmjen e sotme në iftarin e parë të shtruar nga Komuniteti Mysliman për nisjen e muajit të Madhërishëm...

Lajmet e fundit