Tirana
moderate rain
19.5 ° C
19.5 °
19.5 °
88 %
3.6kmh
100 %
Hën
19 °
Mar
21 °
Mër
24 °
Enj
21 °
Pre
27 °
E hënë, 26 Shtator, 2022

TAG

ramazan

Këmbëkryq me të dënuarit që mbajnë Ramazan, drejtori Admir Abrija në burgun e Fushë-Krujës me imamin Ahmed Kalaja (POROSIA)

Besimtarët myslimanë kanë nisur prej mëngjesit të kësaj të shtune agjërimin për muajin e bekuar të Ramazanit. Agjërimi ka nisur dhe në institucionet e...

Me foto nga xhamia e Et’hem Beut, ambasadorja Kim uron në shqip: Gëzuar muaj i Ramazanit

Ambasadorja e SHBA në Tiranë, Yuri Kim ka uruar besimtarët myslimanë për nisjen e muajit të shenjtë të Ramazanit. Ajo ka postuar një foto nga...

Besimtarët myslimanë bëhen gati për muajin e shenjtë të Ramazanit: Çfarë e prish agjërimin dhe KALENDARI

Besimtarët myslimanë bëhen gati për muajin e shenjtë të Ramazanit. Për 30 ditë radhazi në mbarë botën, myslimanët nisin ritualin e agjërimit në shenjë...

Urimi i Ramës për Muajin e Shenjtë të Ramazanit, eksperti zbulon gabimin e kryeministrit me foton: Mbarësi për popullin e Egjiptit

Mëngjesin e sotmë kryeministri Edi Rama me anë të një postimi në rrjetet sociale uroi besimtarët muslimanë për Muajin e Shenjtë të Ramazanit.Por në...

“Agjërim të lehtë e të pranuar”, Ilir Meta uron besimtarët për muajin e bekuar të Ramazanit

Presidenti Ilir Meta uron të gjithë besimtarët myslimanë për muajin e shenjtë të Ramazanit. “I bashkohem urimit për agjërim të lehtë e të pranuar dhe...

Ramazani, ja ushqyesit më të nevojshëm gjatë agjërimit

Muaji i shenjtë i Ramazanit i ka gjetur miliona besimtarë në mbarë globin të mbyllur në shtëpitë e tyre. Çdo vit,...

Fillimi i muajit të Ramazanit, Kryegjyshi i Bektashinjve mesazhe besimtarëve: Po kalojmë situatë të vështirë, agjeroni sipas mundësive

Kryegjyshi i Bektashinjve, Haxhi Baba Edmond Brahimaj ka përcjellë mesazhe për të gjithë besimtarët para fillimit të muajit të shenjtë të Ramazanit. ...

Është 105 vjeç, këtë vit agjëron për Ramazanin e 96-të

105 vjeçari Nazim Neziri nga fshati Remnik i Vitisë në Kosovë ka filluar të agjërojë në moshën 8 vjeçare. Këtë vit...

Jetimi i cili mbajti 21 Ramazane në burgje!

Idrizi, ishte babai i tij, vdiq në Selanik, akoma pa i mbushur një vit i biri. Ai u rrit jetim. Njëfarë...

Çiljeta besimtare e devotshme, publikon FOTON me shami dhe kërkon falje për këto tri gjëra

Në këtë fillim të muajit të shenjtë të Ramazanit kanë qenë të shumtë personazhet VIP të cilët kanë uruar besimtarët myslimanë. ...

Lajmet e fundit