Tirana
clear sky
16.3 ° C
16.3 °
16.3 °
82 %
3.1kmh
10 %
Mër
24 °
Enj
22 °
Pre
26 °
Sht
20 °
Die
23 °
E mërkurë, 28 Shtator, 2022

TAG

rama

Turizmi veror, Rama: Shërbim shëndetësor në 29 qendra, nga veriu në jug

Kryeministri Edi Rama ka njoftuar të gjithë ata që zgjedhin të pushojnë në vendin tonë në lidhje me sigurimin e kujdesit shëndetësor. Rama shprehet se...

Rama poston pamjet nga “bypass” i Vlorës: Hapet përfundimisht më 9 korrik (Video)

Kryeministri Edi Rama ka zgjedhur t’i urojë të dielë të qetë ndjekësve në Facebook, duke postuar një video nga Bypass i Vlorës. Rama thotë se...

“385 milionë fatura në Arbitrazh”, Rama i përgjigjet Tabakut: Keni ulur nivelin duke folur budallallëqe, marifetçiu s’ka marrë asnjë qindarkë

Kryeministri Edi Rama i është përgjigjur akuzave të opozitës se qeveria shqiptare ka për të paguar një faturë prej 385 milionë euro për çështjet...

Sejamini: E trishtueshme që opozita thotë se do të rrëzojë Ramën me protesta

Analisti Neritan Sejamini shprehet i zhgënjyer me konkluzionin e deritanishëm të lëvizjes së Sali Berishës, që u pa fillimisht si një shpresë, meqenëse kjo...

Edmond Panariti flet për “Detin”: Ministri grek është keqinformuar, Rama i kërkoi Metës të jetë vetë në krye të negociatave

Shefi i kabinetit të Presidentit, Edmond Panariti, komentoi deklaratat e ministrit të jashtëm grek Nikos Dendias për çështjen e detit. Panariti është i mendimit...

“Para veprës së tim eti, shkoni përtheni kërbishten”, Rama: S’kam jetuar kurrë në Bllok, shtëpinë e kisha te Pallati 18!

Kryeministri Edi Rama ka replikuar ashpër me disa deputetë të opozitës, pasi në Kuvend është hapur tema e Shqipërisë komuniste. Rama tha nga foltorja e...

Rama i vendosur: Ballkani i Hapur vazhdon, me apo pa Malin e Zi dhe Kosovën

Kryeministri Edi Rama thotë se nisma e Ballkanit të Hapur do të vijojë edhe nëse shtete e tjera si Mali i Zi dhe Kosova...

Vuçiç takim “online” me kryeministrin Rama, tregon përse diskutuan

Presidenti i Serbisë Aleksandër Vuçiç ka zhvilluar një takim “online” me kryeministrin Edi Rama dhe atë të Maqedonisë së Veriut, Dimitar Kovacevski. Temë e takimit...

“Aty nuk hyn në punë parajsa fiskale”, Rama-socialistëve: Në Sharrë shkoni siç dilja unë në plazh, kostumin leruani djemve

“Në Sharrë nuk punon as karta e kreditit dhe as parajsat fiskale”, kështu është shprehur kryetari i Partisë Socialiste Edi Rama, teksa ka thënë...

Rama tregon si e ka ndryshuar lufta presidentin e Ukrainës (Foto)

Kryeministri Edi Rama ka shpërndarë sot në rrjetet sociale një fotografi që tregon ndryshimin dramatik që ka pësuar presidenti i Ukrainës Volodymyr Zelensky. Në foto...

Lajmet e fundit