Tirana
clear sky
-3.5 ° C
-3.5 °
-3.5 °
59 %
0.5kmh
0 %
Enj
7 °
Pre
9 °
Sht
10 °
Die
9 °
Hën
9 °
E enjte, 9 Shkurt, 2023

TAG

rama meta

Rama e ‘pi kafen’ për 5 minuta te Meta, ikën nga zyra me shpejtësi dhe nuk flet në media për datën e zgjedhjeve (KUSHTI...

Kryeministri Edi Rama është larguar sa hap e mbyll sytë nga zyra e presidentit Ilir Meta, ku do të propozonte datën e tij për...

Përfundon mbledhja e Këshillit të Sigurisë, çfarë i propozoi Rama-Metës për pronarët e pallateve të dëmtuara nga tërmeti

Ka përfunduar mbledhja e Këshillit të Sigurisë Kombëtare thirrur nga presidenti Ilir Meta pas tërmetit të 26 Nëntorit. Pak më herët...

Edi Rama e PARASHIKOI dhe “i iku me lezet” çështjes për “Kushtetuesen”. Tani ‘shijon’ nga larg përplasjen e Metës me ndërkombëtarët

Sot bëhet një javë që kur kryeministri Edi Rama i është shmangur përplasjes së madhe për Gjykatën Kushtetuese. Presidenti Ilir Meta ashpërson “betejën” me...

Meta ironizon hetimin e Kuvendit: Po më dekorojnë për respektim të Kushtetutës, Parlamenti me rekord shkeljesh flagrante

Presidenti i Republikës, Ilir Meta e ka konsideruar me ironi procedurën e nisur nga Kuvendi për shkarkimin e tij, si procedurë “dekorimi”. ...

Rama ‘shpërthen’ ndaj Metës: Ka luajtur me ZJARRIN! U hodh si raketë anti-amerikane nga tava e Faros. I bëj thirrje të ndërpresë aktivitetin e...

Kryeministri Edi Rama është treguar i ashpër në fjalën tij drejtuar presidentit Ilir Meta, nga foltorja e Kuvendit që sot nis punën për ngritjen...

Bamir Topi: Ja pse hyri në krizë presidenti me qeverinë

Ish-Presidenti i Republikës, Bamir Topi thotë se çështja e shkarkimit të Presidentit Meta është një vazhdë e ndryshimeve kushtetuese të vitit 2008, ku u...

Data e re e zgjedhjeve, Rama ironizon keq Metën: Salvatori ynë Qametaj i vulos dekretet si Haxhi Qamili. Të gjithë në votime të dielën

Kryeministri Edi Rama ka reaguar sërish pas caktimit të një date të re për zgjedhjet vendore nga presidenti Ilir Meta. Rama...

Rama bën deklaratën e FORTË: Pres një tjetër ÇMENDURI nga Ilir Meta, kam një ndjesi që do ta bëjë…(E PLOTË)

Kryeministri Edi Rama e quan “lojë letrash”, ftesën e presidentit Ilir Meta, të cilën ia refuzoi, dhe thotë se kreu i shtetit mund të...

Rama sulmon Metën nga Durrësi: Anuloi zgjedhjet se “do bëhet nami”. Ata që bëjnë namin i ke në shtëpi

Kryeministri Edi Rama, nga qyteti i Durrësit ku po zhvillon takimin elektoral të radhës, nuk ka kursyer akuzat për presidentin Ilir Meta dhe krerët...

Paskal Milo: Fjalimi i Ramës sot më kujtoi “Kurbanin”, kur ishte ‘në thikë e në pikë’ me Metën

Kreu i Partisë Demokracia Sociale Paskal Milo thotë se baza e situatës aktuale është sistemi politik. Në emisionin “Të paekspozuarit” në...

Lajmet e fundit