Tirana
overcast clouds
9.5 ° C
9.5 °
9.5 °
76 %
1kmh
90 %
Mar
10 °
Mër
10 °
Enj
12 °
Pre
9 °
Sht
9 °
E martë, 7 Dhjetor, 2021
spot_img

TAG

rama 3

Ndryshime në qeverinë “Rama 3”, zbardhen emrat e zv.ministrave të rinj

Emërime të reja në kabinetin e qeverisë “Rama 3”. Vilma Bello është emëruar zv/ministre e re e Turizmit, ndërsa Enio Civici do të jetë zv/ministër...

Godet Astrit Patozi: Se ç’u bëri treshja Berisha-Meta-Basha shqiptarëve, shihni sa shpejt uruan ndërkombëtarët qeverinë “Rama 3”

Ish-deputeti demokrat Astrit Patozi ka komentuar sesi aleatët strategjik të Shqipërisë, uruan vetëm pak momente pas betimit të qeverisë së re Kryeministrin Edi Rama. Patozi...

Komisioneri Varhelyi uron qeverinë “Rama 3”: Pres me padurim të punoj me ju

Komisioneri për zgjerim i Bashkimit Evropian, Oliver Varhelyi,  ka përcjellë një mesazh urimi për qeverin e re “Rama3” që u betua sot tek Presidenti...

FOTOLAJM/ Edi Rama dhe ministrat presin semaforin, në dorë mbajnë “dekretet e kuqe”

Kryeministri Edi Rama së bashku me ministrat kanë mbaruar ceremoninë e betimit te presidenti Ilir Meta. Pasi kanë mbaruar ceremoninë ata janë nisur në këmbë...

Qeveria “Rama 3” merr sot bekimin e Presidentit Meta

Presidenti Ilir Meta pritet t'i japë sot "bekimin" Qeverisë "Rama 3". Ceremonia zyrtare do të mbahet në ambientet e Presidencës, ku Edi Rama do...

Votëbesimi i Qeverisë “Rama 3”, Myslim Murrizi bën lidhjen: Dje më 16 shtator ishte ditë e shenjtë, ishte dhe Konferenca e Pezës

Ish-deputeti Myslim Murrizi shkruan për qeverinë e re "Rama 3" që mori votëbesimin dje në Kuvend. Ai thotë se është zgjedhur kjo ditë për...

Zbardhet VOTIMI i Qeverisë “Rama 3” në Kuvend, 10 deputetë të PD dhe LSI nuk shkuan fare, nga Berisha te Kryemadhi, Vasili e Noka...

Qeveria "Rama 3" mori dje votëbesimin në Kuvend për të drejtuar vendin edhe për 4 vite. Nga projektvendimi me votat e secilit deputet që...

77 vota PRO në Kuvend, Qeveria “Rama 3” merr nesër bekimin e Presidentit Meta

Presidenti Ilir Meta do të presë nesër në zyrë kryeministrin Edi Rama dhe kabinetin e tij qeveritar. Pas votëbesimit në Kuvend, qeveria e re...

Zbardhet programi i Qeverisë “Rama 3”: Administrata me rrogë mesatare 850,000 lekë, rritje e madhe pagash edhe për kategoritë e tjera

Kryeministri Edi Rama do të prezantojë nesër programin qeverisë të mandatit të tretë. Programi voluminoz i socialistëve do të ketë pesë shtylla kryesore ku...

Berisha bën thirrje: Ngrihuni kundër klikës! Mandati i tretë i Ramës, më i rrezikshmi në historinë e kombit shqiptar

Ish-kryeministri Sali Berisha e quan mandatin e tretë qeverisës të kryeministrit Edi Rama si “fatkeqësinë e tretë kombëtare të Shqipërisë”. Në një shkrim të publikuar...

Lajmet e fundit