Tirana
clear sky
7.5 ° C
7.5 °
7.5 °
87 %
1.5kmh
0 %
Enj
19 °
Pre
19 °
Sht
19 °
Die
19 °
Hën
14 °
E enjte, 23 Mars, 2023

TAG

rakete

Të paktën 15 të vdekur nga goditja e raketave ruse në një bllok apartamentesh në Ukrainë

Të paktën 15 vetë humbën jetën dhe mbi 24 të tjerë dyshohet të jenë bllokuar nën rrënoja pasi raketa ruse goditën një bllok apartamentesh...

Tensionet pas anulimit të vizitës së Lavrov, zyrtari rus kërcënon Ballkanin: Raketa jonë s’do të kërkojë leje të fluturojë mbi ta

Ministri i Jashtëm rus Sergei Lavrov, anuloi vizitën që kishte planifikuar të bënte në Serbi, për shkak se të gjitha vendet europiane dhe ballkanike...

Koreja e Veriut lëshon tjetër raketë balistike

Koreja e Veriut ka testuar një tjetër raketë balistike. Ky lajm është bërë me dije nga vetë autoritetet koreane, ndërkohë që SHBA ka paralajmëruar...

Rusia akuzon ushtrinë ukrainase: Kanë vrarë 20 civilë në Donetsk

Ministria e Jashtme ruse akuzon ushtrinë ukrainase si përgjegjëse për një predhë që raportohet të ketë goditur një kompleks pallatesh në Donetsk. Sipas deklaratës së...

Ushtria ruse qëllon me raketë një shtëpi Kharkiv, mes katër viktimave janë dhe dy fëmijë

Katër persona thuhet se u vranë - nga të cilët dy fëmijë - pasi një shtëpi pranë qytetit të Kharkiv u granatua gjatë natës...

Pushtimi i Ukrainës, momenti kur raketa ruse godet pallatin në Kiev, dhjetëra të plagosur

Ukraina po jeton kohë të vështira, teksa po përballet me ditën e tretë të pushtimit rus. Shërbimi i emergjencës shtetërore të Ukrainës thotë se një...

VIDEO TRONDITËSE nga Ukraina/ Raketa bie mbi çiklistin, e le të vdekur në vend

Ukraina është zgjuar sot nën pushtimin e Rusisë, ku predhat dhe të shtënat me armë s’kanë të ndalur. Rrugët në qytetet e Ukrainës janë kthyer...

Sulmet me raketa vazhdojnë, Izraeli shpall gjendjen e jashtëzakonshme

Pas sulmeve me raketa mbrëmjen e djeshme Izraeli ka shpallur gjendjen e jashtëzakonshme në qytetin qëndror të Lod. Pas shpërthimit të protestave dhe dhunës, konflikti...

Kriza e Jeruzalemit, teksa “Bota” lutet për qetësi, raketat gjuajnë shtëpitë e qytetarëve, 31 persona mbeten të plagosur

Konflikti mes Izraelit dhe Palestinës është shkallëzuar në mënyrë të rrezikshme. Pas sulmeve masive me raketa nga Rripi i Gazës, aviacioni ushtarak izraelit u...

“Koreja e Veriut lëshon sërish raketa në det”

Ushtria e Koresë së Jugut njofton se Koreja e Veriut ka lëshuar sërish raketa të paidentifikuara në det, në testin e tretë brenda kësaj...

Lajmet e fundit