Tirana
broken clouds
4.5 ° C
4.5 °
4.5 °
75 %
1.5kmh
75 %
Mar
10 °
Mër
10 °
Enj
11 °
Pre
12 °
Sht
9 °
E martë, 31 Janar, 2023

TAG

rakete

Bjellorusia rrëzon raketën ukrainase, Kievi e quan provokim të Rusisë për luftë

Ministria e Mbrojtjes e Bjellorusisë tha të enjten se fragmente nga një raketë e drejtuar kundërajrore ukrainase S-300 u rrëzuan në territorin e saj...

Një raketë ukrainase bie në territorin e Bjellorusisë, ekspertët nisin hetimet

Një raketë ukrainase e sistemit të mbrojtjes ajrore S-300 ra sot në territorin e Bjellorusisë. Sputnik Belarus në kanalin e tij Telegram shkruan se ngjarja...

“Raketa në Poloni ra nga Ukraina, por s’është faji i tyre”, flet sekretari i NATO: S’ka indikatorë që Rusia po përgatit sulme ndaj aleancës

Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg po flet në një konferencë shtypi pas sulmit raketor ndaj Polonisë që u shënua ditën e djeshme,...

Kush i lëshoi raketat në Poloni?! Ekspertët analizojnë mbetjet: Përdoren dhe nga Rusia dhe nga Ukraina

Një fshat kufitar polak është qëlluar mbrëmjen e kësaj të marte me dy raketa, që fillimisht është pretenduar se janë ruse. Vetë Moska ka...

VIDEO/ “Tronditet” Greqia, Erdogan teston raketën “Tayfun”

Raketa e parë balistike me rreze të shkurtër ditën e sotme është testuar nga Turqia. Mësohet se raketa është lëshuar këtë të martë mbi Detin...

Pse SHBA po i dërgon disa sisteme armësh Ukrainës, por jo disa të tjera

Udhëheqësit ukrainas po i kërkojnë SHBA-së dhe aleatëve perëndimorë sisteme të mbrojtjes ajrore dhe armë me rreze më të gjatë për të vazhduar kundërsulmimin...

Më e fuqishmja në botë, anulohet për herë të dytë lëshimi i raketës “Artemis” për në hapësirë (Arsyeja)

Lancimi i raketës më të fuqishme ndonjëherë të agjencisë amerikane të hapësirës pa ekuipazh është anuluar për herë të dytë brenda një jave. BBC shkruan...

Pas anulimit, NASA do ta provojë të shtunën të nisë raketën drejt Hënës

NASA do të tentojë përsëri të shtunën të nisë raketën e saj të re drejt Hënës në një fluturim provë, pasi problemet me motorin...

NASA përgatit raketën gjigante për fluturimin në Hënë

Agjencia amerikane e hapësirës, ​​NASA, po përgatit raketën e saj gjigante për fluturimin në Hënë. I njohur si Sistemi i Nisjes Hapësinore (SLS), raketa po...

Të paktën 15 të vdekur nga goditja e raketave ruse në një bllok apartamentesh në Ukrainë

Të paktën 15 vetë humbën jetën dhe mbi 24 të tjerë dyshohet të jenë bllokuar nën rrënoja pasi raketa ruse goditën një bllok apartamentesh...

Lajmet e fundit