Tirana
clear sky
11.5 ° C
11.5 °
11.5 °
37 %
2.6kmh
0 %
Mër
10 °
Enj
11 °
Pre
11 °
Sht
11 °
Die
9 °
E mërkurë, 1 Shkurt, 2023

TAG

raketa

Sulmet ruse në Ukrainë, mbesin pa energji elektrike 10 milionë banorë

Sulmet me raketa ruse në infrastrukturën kritike të energjisë rreth Ukrainës kanë lënë rreth 10 milionë njerëz në vend pa energji. Lajmin e ka bërë...

Ukrainasit zgjohen nga sirenat e alarmit dhe tymi, Rusia sulmon me raketa Odessën

Porti jugor i Ukrainës, Odessa u godit mëngjesin e sotëm nga disa raketa ruse. Lajmin e kanë bërë me dije autoritetet ukrainase, të cilat janë...

“Raketa në Poloni ishte ruse”, Biden kundërshton Zelenskyn: Këto s’janë prova

Presidenti amerikan, Joe Biden kundërshtoi sot komentin e presidentit të Ukrainës, Volodymyr Zelenskiy se raketat që ranë në Poloni nuk ishin me origjinë ukrainase,...

“Raketa ishte e Ukrainës”, djali Trump: Kur duhet t’i ndalim miliardat për furnizimin me armët të Kievit?

Djali i ish-presidentit të SHAB, Donald Trump Jr ka reaguar në lidhje me raketat që goditën Poloninë, nga të cilat humbën jetën 2 persona. Prej...

Shpërthimi i raketave në Poloni, Zelensky: Padyshim që nuk ishin të Ukrainës

Presidenti ukrainas, Volodomyr Zelensky, ka mohuar kategorikisht që të kenë qenë raketat e Ukrainës ato të cilat shpërthyen dje në territorin e Polonisë. Ai tha...

Ukraina: Kemi dëshmi të gjurmëve ruse në shpërthimet në Poloni

Sekretari i Këshillit të Sigurisë dhe Mbrojtjes të Ukrainës, Oleksiy Danilov, tha të mërkurën se Ukraina është e gatshme t’u japë aleatëve të saj...

Forca Ajrore e Ukrainës i bashkohet hetimit, raketa që u rrëzua në Poloni dyshohet se është e saj

Forcat Ajrore të Ukrainës thanë se do të "bëjnë gjithçka" për të lehtësuar një hetim mbi sulmin raketor në Poloni të martën, i cili...

U tha se raketat ishin ukrainase, Zelensky mohon zërat, reagon presidenti i Polonisë: S’kemi prova që vërtetojnë se sulmi ishte ndaj nesh

Presidenti i Polonisë, Andrezej Duda, ka reaguar sërish në lidhje me raketat të cilat goditën mbrëmjen e djeshme kufirin ku si pasojë mbetën të...

Raketa ruse mbi Poloni, NATO mblidhet sot me urgjencë, çfarë pritet të ndodhë

Të dërguarit e NATO-s mbajnë sot një takim urgjent, për të diskutuar raportet se dy raketa ruse, që kishin në shënjestër Ukrainën, ranë të...

“Artemis” i NASA-s niset për në Hënë, së shpejti do të rikthejë astronautët në satelitin tonë natyror

“Artemis” i NASA-s, është nisur në orët e para të mëngjesit të sotëm. Eventi historik do të dërgojë një anije kozmike pa ekuipazh rreth Hënës,...

Lajmet e fundit