Tirana
clear sky
10.5 ° C
10.5 °
10.5 °
32 %
1kmh
0 %
Mër
10 °
Enj
11 °
Pre
12 °
Sht
11 °
Die
9 °
E mërkurë, 1 Shkurt, 2023

TAG

raketa

Test i ri raketor nga Koreja e Veriut

Koreja e Veriut mund të kryejë një test të ri raketor në ditët e ardhshme. Ekspertët amerikanë kanë paralajmëruar se një...

Panik në Izrael, bien sirenat e alarmit: Janë lëshuar raketa

Sirenat e alarmit të raketave janë dëgjuar pak më parë në zonën e banuar me izraelitë pranë kufirit me Gazën. Ushtria izraelite...

Raketa balistike e Koresë së Veriut, reagon ashpër Tirana zyrtare: Ndalo menjëherë provokimet!

Lëshimi i një tjetër rakete balistike sot nga Korea e Veriut ka shkaktuar edhe reagimin e Tiranës zyrtare. Përmes një njoftimi...

Tërmet në Korenë e Veriut, panik dhe frikë te fqinjët

Një tërmet i shkallës 2.6 rihter është regjistruar sot pranë Penjanit në Korenë e Veriut. Tërmeti ka vënë në alarm shtetet fqinje...

Koreja e Veriut plan për të lëshuar raketa në Amerikë

Koreja e Veriut shprehet se  ka në plan të lëshojë katër raketa në territorin amerikan të Guamit. Media shtetërore thotë se...

Koreja e Veriut do testojë raketa çdo javë

Vetëm disa ditë pas dështimit të një testi raketor, në zyrtar i lartë i Koresë së Veriut ka deklaruar se ishulli diktatorial do nisë...

Nasa teston kamerën që filmon me detaje motorrin e raketës (Video)

Me teknologjinë e re Qëllimi është analizimi i funksionimit të motorrëve raketë përmes këtyre pamjeve filmike të rralla.  

Kim Jong-un: Kemi raketa që arrijnë bazat e ushtrisë amerikane

Diktatori koreanoverior Kim Jong-un, ka përgëzuar testin e ri të një rakete ballistike nga ushtria duke e quajtur një “event madhor”, por më shokuese...

Lajmet e fundit