Tirana
broken clouds
13.5 ° C
13.5 °
13.5 °
62 %
1.5kmh
75 %
Mër
13 °
Enj
11 °
Pre
14 °
Sht
15 °
Die
17 °
E mërkurë, 30 Nëntor, 2022

TAG

raketa

Shkatërron raketat dhe avionët e armikut, SHBA mund të dërgojë sisteme të mbrojtjes ajrore “Patriot” në Ukrainë

SHBA po shqyrton dërgimin e sistemit të mbrojtjes raketore Patriot në Ukrainë për të mbështetur aftësitë e tyre të mbrojtjes ajrore kundër sulmeve të...

Rusia bombardon maternitetin ukrainas, ndërron jetë një bebe e porsalindur

Një foshnjë e porsalindur u vra në sulmet ruse në një maternitet në rajonin jugor ukrainas të Zaporizhzhia gjatë natës, sipas një zyrtari ushtarak. Oleksandr...

Shpërthimi i raketave, Polonia: Duhet të jemi të përgatitur edhe për incidente të tjera

Pas shpërrthimit të raketave, presidenti polak, Andrzej Duda, ka deklaruar se vendi i tij duhet të jetë i përgatitur për incidente të ngjashme,si sulmi me...

Sulmet ruse në Ukrainë, mbesin pa energji elektrike 10 milionë banorë

Sulmet me raketa ruse në infrastrukturën kritike të energjisë rreth Ukrainës kanë lënë rreth 10 milionë njerëz në vend pa energji. Lajmin e ka bërë...

Ukrainasit zgjohen nga sirenat e alarmit dhe tymi, Rusia sulmon me raketa Odessën

Porti jugor i Ukrainës, Odessa u godit mëngjesin e sotëm nga disa raketa ruse. Lajmin e kanë bërë me dije autoritetet ukrainase, të cilat janë...

“Raketa në Poloni ishte ruse”, Biden kundërshton Zelenskyn: Këto s’janë prova

Presidenti amerikan, Joe Biden kundërshtoi sot komentin e presidentit të Ukrainës, Volodymyr Zelenskiy se raketat që ranë në Poloni nuk ishin me origjinë ukrainase,...

“Raketa ishte e Ukrainës”, djali Trump: Kur duhet t’i ndalim miliardat për furnizimin me armët të Kievit?

Djali i ish-presidentit të SHAB, Donald Trump Jr ka reaguar në lidhje me raketat që goditën Poloninë, nga të cilat humbën jetën 2 persona. Prej...

Shpërthimi i raketave në Poloni, Zelensky: Padyshim që nuk ishin të Ukrainës

Presidenti ukrainas, Volodomyr Zelensky, ka mohuar kategorikisht që të kenë qenë raketat e Ukrainës ato të cilat shpërthyen dje në territorin e Polonisë. Ai tha...

Ukraina: Kemi dëshmi të gjurmëve ruse në shpërthimet në Poloni

Sekretari i Këshillit të Sigurisë dhe Mbrojtjes të Ukrainës, Oleksiy Danilov, tha të mërkurën se Ukraina është e gatshme t’u japë aleatëve të saj...

Forca Ajrore e Ukrainës i bashkohet hetimit, raketa që u rrëzua në Poloni dyshohet se është e saj

Forcat Ajrore të Ukrainës thanë se do të "bëjnë gjithçka" për të lehtësuar një hetim mbi sulmin raketor në Poloni të martën, i cili...


Lajmet e fundit