Tirana
light rain
19.5 ° C
19.5 °
19.5 °
73 %
2.6kmh
75 %
Enj
19 °
Pre
26 °
Sht
26 °
Die
24 °
Hën
25 °
E enjte, 29 Shtator, 2022

TAG

rajon

Shqiptarët ndihen shumë më mirë me shëndet se rajoni dhe vende të Europës

Ndonëse shpenzimet për shëndetësinë në Shqipëri janë ndër më të ulëtat në Europë, pagesat nga xhepi më të lartat, shërbimi shëndetësor në spitale lë...

Barometri: Shqiptarët më të shqetësuarit në Rajon për çmimet, 92% i konsiderojnë të larta

Ndonëse në muajt e parë të këtij viti Shqipëria kishte ritmet e inflacionit më të ulëtat në Rajon, qytetarët e saj janë më të...

Heqja e vizave për Kosovën, Franca e KONFIRMON, publikon datën kur do të mbahen diskutimet

Ministria e Jashtme e Francës ka bërë me dije se çështja e liberalizimit të vizave për Kosovën do të diskutohet në takimin mes Bashkimit...

Reforma Territoriale, Balla hedh idenë e rajoneve: Qarqet e kanë humbur peshën e tyre…

Kreu i Grupit Parlamentar të PS, Taulant Balla në një deklaratë për shtyp tha se nesër do të mbahet edhe mbledhja e parë e...

Serbia kërcënon Këshillin e Evropës: Po i’u japim një shans, mos filloni procedurat e pranimit të Kosovës  

Ministri i Punëve të Jashtme të Serbisë deklaroi se Serbia do të mbështesë anëtarësimin e të ashtuquajturës Kosovë në Këshillin e Evropës vetëm atëherë...

Albin Kurti tregon për gazetën greke nëse mund të bashkohet Shqipëria me Kosovën

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka komentuar për gazetën greke Kathimerini situatën e brishtë gjeopolitike në rajonin e Ballkanit Perëndimor, të rrezikuar pas agresionit...

Pak muaj pas babait, ndahet nga jeta edhe nëna e Kadri Veselit, komandanti i UÇK e mësoi në burgun e Hagës vdekjen e dy...

Ajshe Veseli, nëna e komandantit të UÇK-së Kadri Veseli është ndarë nga jeta këtë të premte në moshën 93 vjeçare. Ajo ka mbyllur sytë...

Meta i shqetësuar për situatën në Bosnje dhe Hercegovinë: Rrezikohet stabiliteti rajonal, bëj thirrje për dialog

Presidenti Ilir Meta ka reaguar për situatën në Bosnje dhe Hercegovinë, pas votimit të politikanëve serbë për t’u tërhequr nga institucionet e vendit. Meta thotë...

Albin Kurti: “Ballkani i Hapur” i hapur për korrupsion, kriminelë të luftës dhe kundërshtim i demokracisë evropiane

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka folur sërish për refuzimin ndaj nismës “Ballkani i Hapur”, e mbështetur nga Shqipëria, Maqedonia e Veriut dhe Serbia. Kurti,...

Banka Botërore: Megjithë rritjen e lartë ekonomike, 30% e shqiptarëve do të jetojnë në varfëri deri më 2023, niveli më i lartë në Rajon

Shqipëria po përjeton rritjen më të lartë ekonomike në Rajon, por në të njëjtën kohë vendi ka një të tretën e popullsisë që jeton...

Lajmet e fundit