Tirana
clear sky
16.5 ° C
16.5 °
16.5 °
94 %
1.5kmh
0 %
Sht
29 °
Die
31 °
Hën
34 °
Mar
35 °
Mër
37 °
E shtunë, 19 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

TAG

RAI

Alketa Vejsiu nënshkruan kontratën me televizionin e famshëm italian (Foto)

Moderatorja e njohur Alketa Vejsiu, do të prezantojë mbrëmjen e sotme festivalin prestigjoz të Sanremos, krah Amadeusit dhe Georgina Rodriguezit. Ndërkohë,...

RAI nxjerr zbuluar ‘lidhjen e qeverisë me drogën’, si udhëtoi me avionin e ministrit shqiptar mafiozi italian, pjesë e klanit ‘Ndrangheta’ (REPORTAZHI)

Televizionet italiane i kanë kthyer sytë nga politika shqiptare kohët e fundit. Ditën e sotme televizioni RAI ka publikuar një tjetër...

Rama dhe Basha përplasen në studion e RAI, Kryedemokrati: Shqipëria ka dy probleme; Kryeministri: Miku im…duan Juventusin pa Ronaldon

Kryeministri Edi Rama dhe lideri i opozitës, Lulzim Basha janë përplasur në studion e “Porta a Porta” në Rai Uno. ...

50 vjet nga xhirimi i ‘Odisea-s’, televizioni italian RAI rikthen Bekim Fehmiun

Televizioni Italian RAI do të trasmetojë serialin Odisea, ku në rolin kryesor është aktori kosovar Bekim Fehmiu. Seriali do të trasmetohet...

Nuk pritej, moderatorja shqiptare nis punë në televizionin italian

Arjola Shehu mungoi këtë sezon me emisionin e saj 'Kush vjen për drekë'. Por si duket moderatorja ka pasur plane të tjera. ...

RAI reportazh për Shqipërinë: Tirana është kthyer në kantierin e ndryshimeve në vend

Media kombëtare italiane, “RAI Radio3” i ka bërë jehonë sot potencialit turistik që ofron Shqipëria dhe në mënyrë të veçantë ndryshimit rrënjësor që ka...

Aktivisti shpërthen keq kundër djalit të pronarit të mediave: Prit ferrin…

Aktivisti i Organizatës Politike, Klodi Leka ka shpërthyer në akuza dhe paralajmërime pasi ka parë reportazhin që media italiane ‘Rai 2’ ka zhvilluar në...

Eneda Tarifa shkëlqen në Eurovision, RAI: Elegante. BBC: Vokal i një dive

Eneda Tarfia ka dhënë një performancë fantastike në skenën e Eurovision. Këngëtarja shqiptare ishte në një nivel të lartë dhe mori vëmendjen e publikut....

Dyshojnë mediat greke nëse shqiptari Lesi gjendet akoma në Halkidiki, mund të jetë arratisur me të birin në Itali (Video)

Jo vetëm televizionet greke, por edhë televizioni italian “Rai 3” është marrë me rastin e 33 vjeçarit shqiptar i cili ka vrarë gruan e...

Reportazhi i RAI/ Liqeni i Shkodrës “ura” për transportin e armëve që furnizojnë ISIS

Televizioni italian “RAI” ka transmetuar një reportazh për rrugën e trafikut të armëve nga Shqipëria, të cilat më pas përfundojnë në duart e xhihadistëve...

Lajmet e fundit