Tirana
clear sky
29.5 ° C
29.5 °
29.5 °
58 %
1kmh
0 %
Mër
29 °
Enj
40 °
Pre
32 °
Sht
36 °
Die
38 °
E mërkurë, 4 Gusht, 2021

TAG

racizem

Pezullohet polici i Kosovës me origjinë boshnjake, bëri postim racist ndaj shqiptarëve

Policia e Kosovës ka pezulluar një efektiv me origjinë boshnjake pas një komenti racist që kishte bërë ndaj shqiptarëve. Pjesëtari i policisë së Kosovës nga...

Zhdukja e racizmit në industrinë e muzikës, nismës i bashkohen Rita Ora dhe James Blunt

Artistët kanë nisur një fushatë që njerëzit të jenë të bashkuar dhe të heqin dorë nga racizmi. Me moton “Dashuri, unitet...

Racizëm nga policia edhe në Angli, reperi i njohur publikon pamjet kur babai i tij keqtrajtohet nga efektivët

Protestat për vdekjen e afro-amerikanit George Floyd, i cili u vra nga një efektiv policie, nuk kanë të ndalur, ndërsa shpeshherë kanë qenë shumë...

Goditi me armë në xhami në ditën e Kurban Bajramit, agresori del i shpërfytyruar para gjyqit (FOTO)

Personi që goditi me armë në një xhami në Norvegji ditën e djeshme është nxjerrë para gjykatës, ku u caktua dënimi i ‘’arrestit me...

Pirro Dhima: Grekët janë racistë ndaj të varfërve dhe të dobëtëve

Kampioni olimpik dhe Presidenti i Federatës së Peshëngritjes amerikane, Pirro Dhima ka rrëfyer për mediat greke historinë e jetës së tij, por edhe sukseset...

Një ish-këshillare akuzon Trump se është racist, reagon Shtëpia e Bardhë

Shtëpia e Bardhë e quajti ‘’gënjeshtër’’ deklaratën e bërë nga një ish-këshilltare e lartë me ngjyrë e cila e akuzon Donald Trump se është...

Grekët përzënë nga Korfuzi nxënësit shqiptarë sepse kënduan “Kuq e Zi” të Elvana Gjatës (Video)

Ksenofobia dhe racizmi i kanë zënë sërish vendin mikpritjes në Greqi, ku në një rast të paprecedent banorët e Korfuzit kanë demonstruar anën e...

Lajmet e fundit