Tirana
clear sky
30.5 ° C
30.5 °
30.5 °
48 %
3.6kmh
0 %
Mër
28 °
Enj
38 °
Pre
39 °
Sht
31 °
Die
31 °
E mërkurë, 17 Gusht, 2022

TAG

qytetaret

Leja e re e Qarkullimit plotësisht në standardet e BE, ja sa janë lëshuar që prej datës 6 qershor

Prej dy muajsh tashmë, Drejtoria e Përgjithshme e Shërbimeve të Transportit Rrugor lëshon Lejen e re të Qarkullimit të Mjetit, e cila ka zëvendësuar...

Autoriteti i Ushqimit thirrje qytetarëve: Mos hani patatinat Tortilla Chips, janë të dëmshme!

Autoriteti Kombëtar i Ushqimit u bën thirrje të gjithë qytetarëve që të mos blejnë dhe konsumojnë patatinat “Natural Organic Tortilla Chips 125 g”. Ky...

Protesta e avokatëve, reagon presidenti Meta: Qytetarët duan një drejtësi sa më afër tyre, jo më të shtrenjtë e të vonuar

Presidenti Ilir Meta përshëndet protestën e sotme të avokatëve para Kuvendit, të cilët kërkojnë që Harta e re gjyqësore të mos miratohet. Sipas tyre,...

Qytetarët i nxorën nga lumi, Policia: Nëna dhe fëmija 6 vjeç që u rrëzuan me makinë në Osum, kanë ndërruar jetë (FOTO)

Një lajm tragjik vjen këtë pasdite nga Berati. Nëna dhe famija i saj 6 vjeç që u rrëzua me makinë në lumin Osum kanë...

Shoqata e Gjyqtarëve PRO hartës së re: Vettingu krijoi boshllëqe të madha, do t’u japë qytetarëve shërbim cilësor!

Shoqata Kombëtare e Gjyqtarëve mbështet hartën e re gjyqësore. Në një reagim zyrtar thuhet se ajo do të japë shërbim cilësor për qytetarët pas...

Policia nxjerr fotot e një vajze dhe kërkon ndihmën e qytetarëve për identifikim: Kemi autorizim nga Prokuroria

Policia e Kosovës ka publikuar fotografitë e një vajze dhe kërkon ndihmë nga qytetarët, nëse mund të kenë informacion dhe të ndihmojnë rrjedhimisht në...

Përmbytet Kuçova, banorët nën ujë: Dëmet janë të pallogaritshme

Moti i keq dhe reshjet e shiut kanë krijuar probleme edhe në Kuçovë. Rrugët, banesat e qytetarëve janë nën ujë, ndërkohë mësohet se prezenca...

Ambasada Amerikane thirrje qytetarëve të vetë: Priten turma të mëdha sot në Tiranë, shmangni qendrën e qytetit dhe bëni kujdes!

Ambasada Amerikane në Tiranë, këshillon qytetarëve të vetë që të shmangin lëvizjet e panevojshme sot në kryeqytet, për shkak të turmave të mëdha të...

“Njerëz hapni sytë, ne exchange po japin euro fallso”, apeli i Erion Braçes: Këtu nuk të dëgjon kush, institucionet zmbrapsen

Deputeti socialist Erion Braçe, apelon qytetarët që të bëjnë kujdes kur shkojnë në exchange për të thyer paratë, pasi në këto pika po jepen...

VIDEO/ “Stop vrasjes në komisariate”, qytetet e Shqipërisë i përgjigjen kërkesës së PD, nisin protestat për Ilvi Metën

Disa qytete të Shqipërisë i janë përgjigjur thirrjes së Partisë Demokratike, të cilët ditën e sotme lajmëruan protest paqësore nën moton  “Stop vrasjes në...

Lajmet e fundit