Tirana
clear sky
1.5 ° C
1.5 °
1.5 °
30 %
6.2kmh
0 %
Hën
0 °
Mar
4 °
Mër
7 °
Enj
9 °
Pre
9 °
E hënë, 24 Janar, 2022

TAG

qytetare

Studentët ‘trokasin’ derë më derë, çfarë i kërkojnë qytetarëve

Ditën e sotme studentët e universiteteve publike në të gjithë vendin do të vijojnë protestën e tyre deri në plotësimin 8 pikave të kërkesës...

Bllokimi i rrugëve, Rama revoltohet me studentët: Çfarë borxhi ju kanë qytetarët?

Kryeministri Edi Rama ka reaguar sërish lidhur me studentët të cilët kanë bllokuar rrugët e Tiranës. Sipas Ramës studentët i ka...

Basha thirrje qytetarëve: Dërgojuni studentëve mbulesa dhe ushqim, bashkojuni nesër protestës

Kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka komentuar vendimin e studentëve të cilët vijojnë protestën, ndërkohë që kanë vendosur që të kalojnë natën para...

Rama ka një FTESË për qytetarët, çfarë do  të ndodhë nga sot në Kryeministri

Ditën e sotme kryeministri Edi Rama e ka nisur me një ftesë për qytetarët për të vizituar një ekspozitë të veçante, siç e cilëson...

Ligji për shembjen e Teatrit, Vokshi thirrje qytetarëve: Ta mbrojmë me çdo kusht

Deputetja e PD, Albana Vokshi është shprehur para godinës së Tetarit Kombëtar se është kundra çdo ligji që synon prishjen e tij. ...

‘Ku i merrni investitorët’, Rama i përgjigjët qytetarit: Ka mundësi të më dëgjosh…

Gjatë llogaridhënies publike të kryeministrit Edi Rama në Lurë, nuk kanë munguar replikat me qytetarët e pranishëm. Ndërkohë që të rinjtë...

Pas reformës së ujit, penalitete të tjera për qytetarët pas datës 30 Janar (ZBULONI PËR ÇFARË BËHET FJALË)

Pas datës 30 Janar 2018, qytetarët do të kenë penalitete të tjera nëse nuk kanë kryer regjistrimin e adresës së tyre. ...

Skandal, AKU Tiranë jashtë funksionimit, prej 2 ditësh nuk i vjen në ndihmë qytetarëve

Pra ,pikërishtë sot ne si konsumatorë jemi të pa mbrojtur, institucionet janë thjeshtë një fantazëm ,nuk kryejnë detyrën e tyre, as atë...

Lajmet e fundit