Tirana
clear sky
1.5 ° C
1.5 °
1.5 °
30 %
6.2kmh
0 %
Hën
0 °
Mar
4 °
Mër
7 °
Enj
9 °
Pre
9 °
E hënë, 24 Janar, 2022

TAG

qytetare

‘Shqipëria shpëtoi nga përplasja civile’, Meta publikon VIDEON nga votimi në grup: Tani më duhet të ‘shpik’ një dekoratë të re

Presidenti Ilir Meta ka publikuar një video nga procesi zgjedhor i ditës së djeshme, ku në disa qendra, votimi bëheshe në grup. ...

Qytetarët i drejtohen kutive të votimit, Rama publikon VIDEON dhe uron të dielë të bukur

Ndërkohë që procesi i votimit ka filluar, kryeministri Edi Rama e ka nisur ditën me publikimin e pamjeve nga nata përmbyllëse e muajit të...

Pak orë para fillimit të protestës, ambasada italiane thirrje qytetarëve: Mund të ketë pasoja…

Pak orë përpara fillimit të protestës së opozitës së bashkuar, Ambasada Italiane u ka bërë thirrje qytetarëve që të shmangin grumbullimet. ...

Një ditë para protestës Basha publikon thirrjet për qytetarët: Nesër në shesh të çlirohemi nga e keqja

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka ftuar qytetarët me anë të një video që të marrin pjesë në tubimin e thirrur nga opozita...

‘Shefi i komisariatit 4, ka dhunuar edhe më parë qytetarë’, Basha thirrje shqiptarëve: Të qëndrojmë në këmbë

Së bashku do të bëjmë të mundur që dhunuesit e shqiptarëve, nga Edi Rama deri tek banditët me uniformë, të japin llogari para...

Një ditë para protestës, Paloka apel qytetarëve: Iu kërkohet të sakrifikoni vetëm disa orë

Një dita para protestës së opozitës, ish deputeti i PD Edi Paloka thotë se pakënaqësinë dhe revoltën që shprehim çdo ditë ne shtëpite tona...

‘O Sali o hero, gjithë Shqipëria ty të do. Kthehu legjendë’, qytetarët ngjisin pankarta nëpër Tiranë

Ditën e sotme opozita pritet të zhvillojë protestën e saj të tetë ndërkohë që në pralament zhvillohet seanca plenare. Opozita ka...

Protestuesit rrethojnë Drejtorinë e Policisë, Lleshaj thirrje në Twitter

Ministri i Brendshëm Sandër Lleshaj ka reaguar për protestën e opozitës, e cila tashmë është zhvendosur para Drejtorisë së Policisë. Me...

Rama thumbon nga Puka opozitën, qytetarja: Zahon do e bëjmë dhëndër! (Si i përgjigjet kryeministri)

Kryeministri Edi Rama ka zhvilluar ditën e sotme një takim me banorët e Pukës në kuadër të ciklit kombëtar “Bashkia që duam”. ...

Rama në Korçë, qytetarët protestojnë me pankarta në duar: Qeveria na braktisi, nuk mbajti asnjë premtim

Ndërkohë që kryeministri Edi Rama ndodhet në Korçë ,qytetarët e zonave përreth, po protestojnë  duke ngritur zërin për gjendjen e vështirë që po kalon...

Lajmet e fundit