Tirana
broken clouds
10.5 ° C
10.5 °
10.5 °
76 %
4.6kmh
75 %
Die
11 °
Hën
12 °
Mar
9 °
Mër
10 °
Enj
16 °
E diel, 5 Dhjetor, 2021
spot_img

TAG

qytetare

Rama prezanton platformën e re “Denonco Kadastrën”: Do të lidhë në kohë reale çdo ankues me ministrin e Drejtësisë dhe Rrjetin Antikorrupsion

Kryeministri Edi Rama njofton se “Denonca Kadastrën”do të jetë dritarja më e re e shërbimeve në platformën Shqipëriaqëduam.al. Me anë të një postimi në rrjetet...

Rritja e çmimeve, Rama u kthen përgjigje qytetarëve: Shqiptarëve nuk u ka munguar buka as në kohët e zymta, kjo ndodh në të gjithë...

Kryeministri Edi Rama ka replikuar me qytetarët, pak pasi deklaroi se do të rriten çmimet në vend. Në profilin e tij në faqen zyrtare, një...

Dallgët u marrin jetën pushuesve, mbytet një tjetër qytetarë në Velipojë

Një 59-vjeçar ka humbur jetën ditën e sotme në plazhin e Velipojës. Policia njofton se rreth orës 11:15, në plazhin e Velipojës, shtetasi H. H. ...

Sot dhe nesër vaksinim masiv kundër Covid, mbi 19 mijë qytetarë kanë aplikuar për t’u vaksinuar

Sot dhe nesër në të gjithë vendin është vaksinimi masiv kundër Covid i qytetarëve. Procesi ka nisur në orën 08:00 dhe mbyllet në 20:00, porcesi...

Italia fillon të marrë frymë, duke filluar nga kjo datë qytetarët nuk do të mbajnë më maskat

Duke filluar që nga data 28 qershor, qytetarët italiane do të mund të dalin në mjediset e jashtme pa qenë e nevojshem të mbajnë...

Si asnjëherë më parë, Pashkët në Rrëshen kremtohen me rrugë të zbrazura, qytetarët i bashkohen marshimit nga ballkonet (VIDEO)

Pashkët në Rrëshen mbrëmjen e djeshme u kremtuan si kurrë më parë me rrugë të zbrazura, vetëm në praninë e priftërinjve dhe të famulltarëve....

Denoncimi i PD-së: Qytetarët shqiptarë 24 orë në të ftohtë dhe pa ngrënë në kufijtë me Greqinë dhe Malin e Zi

Partia Demokratike ka reaguar me anë të sekretarit të marrëdhënieve me jashtë, Arben Kashahu, për qytetarët shqiptarë që kanë ngelur të bllokuar në kufijtë...

Vazhdojnë grumbullimet në tregje, qytetarët pa maska e doreza nuk respektojnë distancën

Qytetarët shqiptarë po e shfrytëzojnë maksimalisht orarin e caktuar nga qeveria për të lëvizur lirshëm, duke u dyndur në tregje, por pa respektuar rregullat...

‘Shqipëria shpëtoi nga përplasja civile’, Meta publikon VIDEON nga votimi në grup: Tani më duhet të ‘shpik’ një dekoratë të re

Presidenti Ilir Meta ka publikuar një video nga procesi zgjedhor i ditës së djeshme, ku në disa qendra, votimi bëheshe në grup. ...

Qytetarët i drejtohen kutive të votimit, Rama publikon VIDEON dhe uron të dielë të bukur

Ndërkohë që procesi i votimit ka filluar, kryeministri Edi Rama e ka nisur ditën me publikimin e pamjeve nga nata përmbyllëse e muajit të...

Lajmet e fundit