Tirana
clear sky
9.5 ° C
9.5 °
9.5 °
50 %
5.1kmh
0 %
Hën
9 °
Mar
10 °
Mër
10 °
Enj
11 °
Pre
10 °
E hënë, 30 Janar, 2023

TAG

qymyri

Kriza e energjisë, riaktivizohet miniera e qymyrit në Kolonjë

Pak kohë më parë institucionet shqiptare gjatë një raportimi në Komisionin Ekonomik të Europës në Kombet e Bashkuara që lidhej me sektorin minerar nënvizuan...

Shansi i humbur i Kurtit për ta kthyer krizën energjitike në mundësi për Kosovën

Nga Ardi Nurellari Çmimi i qymyrit në të gjitha kontinentet është ngjitur në nivelet më të larta të të gjitha kohërave këtë javë duke kapur...

PAMJET: Ky është kontenineri me qymyr ku u gjet kokaina, në Portin e Durrësit

Një sasi prej të paktën 59 kg kokainë është zbuluar sot në Portin e Durrësit. Ajo ishte fshehur në një kontenier me qymyr guri...

Droga mes qymyrit nga Kolumbia, gazetari ngre dyshime: Në terminalin lindor të Durrësit s’ka kontroll! Një nga çantat e kokainës ishte e dëmtuar

Gazetari Jul Kasapi ka ngritur dyshime për kontrollin e mallrave në Portin e Durrësit. Duke folur për sasinë prej 59 kokainë që u kap...

BE fillon në gusht ndalimin e importit të qymyrit rus, edhe anijet nuk do lejohen në portet europiane

Ndalimi i importit nga Bashkimi Evropian për qymyrin rus do të hyjë në fuqi në gusht, tha një burim evropian për CNN të premten....

Shtetet europiane në mëdyshje, SHBA ndalon importin e naftës, gazit dhe qymyrit nga Rusia

Presidenti Joe Biden pritet të ndalojë sot importet e naftës, gazit natyror dhe qymyrit rus në SHBA, shkruajnë mediat amerikane. Kjo lëvzje e SHBA...

Nënshkruhet marrëveshja e rëndësishme në COP26: Ulim gradualisht përdorimin e qymyrit

Një tjetër marrëveshje e rëndësishme është nënshkruar nga shtetet pjesëmarrëse në samitin për ndryshimet klimatike COP26. Kryeministri i Britanisë së Madhe Boris Johnson ka bërë...

Samiti mbi klimën në Gllasgou, ndryshon qëndrimi i shteteve lidhur me çështjen e qymyrit

Samiti i këtij viti i OKB-së mbi klimën, që u mbajt në Glasgou të Skocisë, u duk se u tërhoq nga një thirrje për...

Lajmet e fundit