Tirana
clear sky
-1.5 ° C
-1.5 °
-1.5 °
55 %
1kmh
0 %
Enj
7 °
Pre
10 °
Sht
10 °
Die
9 °
Hën
5 °
E enjte, 9 Shkurt, 2023

TAG

QKLL

QKLL kujton Mitrush Kutelin, mbesa sjell dorëshkrimin e patreguar

Qendra Kombëtare e Librit dhe Leximit organizoi në mjediset e saj aktivitetin kushtuar 115- vjetorit të Mitrush Kutelit. Ky aktivitet u organizua në vijimësi...

QKLL shpall konkursin për shkrimtarët ‘Libri i karantinës’

Ditët e karantinës mund të jenë ditë frymëzuese për shkrimtarët, që tashmë kanë më shumë kohë për t’iu përkushtuar shkrimit. Historia e letërsisë botërore...

Krijohet qendra kombëtare e librit dhe leximit, ja çfarë do të ndodh me të apasionuarit e letërsisë

Qeveria ka vendosur të krijojë qendrën kombëtare të librit dhe leximit. Në mbledhjen e sotme të Këshillit të Ministrave, thuhet se...

Lajmet e fundit