Tirana
clear sky
-3.5 ° C
-3.5 °
-3.5 °
59 %
0.5kmh
0 %
Enj
7 °
Pre
9 °
Sht
10 °
Die
9 °
Hën
9 °
E enjte, 9 Shkurt, 2023

TAG

QIRA

Ikën shqiptarët, vijnë të huajt, rriten çmimet e qirave

Agjencitë imobiliare pohojnë se në vitin 2022, çmimet e qirave të apartamenteve janë rritur nga 30 deri në 100 euro më shumë se vjet....

A ia vlen të blesh e ta japësh me qira?! Shtrenjtimi i çmimeve ka rritur kohën e kthimit të investimit

Rritja e shpeshtë e çmimeve të apartamenteve ka rritur vitet e kthimit të investimit nëpërmjet qiradhënies në Tiranë. Dritan Leka, broker në kompaninë “Century...

Buxheti 2022, Rama: 1 miliard lekë më shumë subvencion të qirave për tërmetin

Kryeministri Edi Rama e ka nisur ditën me një nga pikat e projekt-buuxhetit për 2022. Ai ka postuar një foto në “facebook” dhe bën me...

Shtëpitë e pushimit me qira, TATIMET japin informacion të rëndësishëm

Drejtoria e Përgjithshme e Tatimeve njofton personat e paregjistruar në lidhje me detyrimin për të deklaruar dhe paguar tatimin mbi të ardhurat e përfituara...

Dieta, qira, telefon… Zbardhen shpenzimet dhe përfitimet e deputetëve për 2017-ën

Parlamenti që prodhuan zgjedhjet e 25 qershorit vijon në gjurmët e parlamentit të mëparshëm sa i takon shpenzimeve për fjetje në hotele brenda vendit,...

Të blesh një apartament në Tiranë të kushton më lirë sesa ta marrësh me qira

Shitja e apartamenteve dhe dhënia e tyre me qira në qytetin e Tiranës, kanë ecur në kahe të kundërta. Çmimi i qiras...

Lajmet e fundit