Tirana
few clouds
16.5 ° C
16.5 °
16.5 °
94 %
1kmh
20 %
Enj
26 °
Pre
25 °
Sht
24 °
Die
25 °
Hën
25 °
E enjte, 1 Qershor, 2023

TAG

qielli

Të gjithë me sytë nga qielli, sonte ndodh dukuria e rrallë njëherë në 50.000 vite

Një kometë jeshile do të fluturojë në Tokë, përpara se të zhduket nga sistemi diellor dhe të mos shikohet më kurrë. Në orët e para...

FOTO/ Dy orë pas shpërthimit të zjarrit, errësohet qielli nga djegia e fabrikës në Lezhë, policia devijon trafikun në autostradë

Mëngjesin e sotëm rreth orës 6 flakët e zjarrit përfshinë fabrikën e peshkut në Lezhë. Fotot nga vendi i ngjarjes tregojnë se si qielli mbi...

Fenomen i rrallë në qiell ndodh javët e ardhshme, për të mos u humbur

Një fenomen i rrallë astronomik do të ndodhë gjatë muajit qershor dhe korrik. Planeti Mars do të jetë më afër Tokës...

Shkëlqimi i planetit Venus rritet në mënyrë dramatike

Pavarësisht nëse jeni në qytet apo në mes të natyrës, shkëqlimi i Afërditës është i pangatërrueshëm në qiellin e natës. Planeti...

Shiu i meteorëve nis këtë të premte

Qielli do të ndriçohet gjatë natës nga vijat e mprehta të meteorëve të shumtë në spektaklin e përvjetshëm të njohur si “Eta Aquarids”. ...

Solstici dimëror, sot nata më e gjatë e vitit

Solstici dimëror ndodh çdo vit kur Dielli arrin në këndin më jugor prej -23.5 gradë kur poli verior arrin pjerrësinë maksimale 23.5 gradë duke...

Lajmet e fundit