Tirana
few clouds
17.5 ° C
17.5 °
17.5 °
88 %
1kmh
20 %
Sht
27 °
Die
22 °
Hën
25 °
Mar
25 °
Mër
24 °
E shtunë, 1 Tetor, 2022

TAG

qeveria

Shpëtim Idrizi takim me Ramën në Kryeministri, diskutime për qeverisjen lokale dhe qendrore

Kreu i PDIU-së, Shpëtim Idrizi ka zhvilluar për gati 30 minuta një takim me kryeministrin Edi Rama në zyrën e këtij të fundit. ...

Rikonstruksioni i “Pazarit të Ri”, organizatat e huaja japin alarmin: Asbesti kancerogjen po rrezikon banorët

Një organizatë shqiptare dhe 3 europiane japin alarmin për punimet që po kryhen në zonën e “Pazarit të Ri” në kryeqytet. “The...

Ngjela: Ja ku qëndron loja e arrestimit të Spiro Kserës

Avokat Spartak Ngjela ka komentuar arrestimin e ish-ministrit të Mirëqënies Sociale, Spiro Ksera për shpërdorim detyre dhe vjedhje, duke falsifikuar aktivitete që nuk ishin...

Arrestimi i ish-ministrit Ksera, Veliaj e paditi 1 muaj përpara se të linte ministrinë

Është arrestuar me urdhër të Prokurorisë ish-ministri i Punës dhe Çështjeve Sociale (sot Ministria Mirëqenies) Spiro Ksera. Ksera është arrestuar gjatë...

Meta për koalicionin PS-PD: Ja çfarë i thashë Ramës

Kreu i Kuvendit Ilir Meta ka pranuar diskutimet me kryeministrin Edi Rama për një koalicion të mundshëm të PS me PD. Meta theksoi se...

Zyrtare, Ben Blushi: Do kandidoj për kreun e PS, mund të jem kryetar më i mire se Rama

Deputeti i Partisë Socialiste, Ben Blushi ka pranuar publikisht se do të kandidojë për kreun e Partisë Socialiste përballë kryetarit aktual Edi Ramës, duke...

Takimi i përjavshëm me Metën, Rama 1 orë në Kryesinë e Kuvendit

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ka zhvilluar një takim me Ilir Metën në Kryesinë e Kuvendit, një ditë para seancës plenare. Takimi ka zgjatur...

Kryeministri Rama flet për koncesionet: Ata dhanë 173, ne vetëm 14

Kryeministri Edi Rama, ka sqaruar për herë të parë debatin e koncesioneve të dhëna nga qeveria në këto dy vite, duke thënë se sipas...

Qeveria nxjerr në shitje 100 % të aksioneve të “INSIG” për 15 mln Euro

Qeveria nxori sot për shitje kompaninë e Sigurimeve “INSIG” sh.a. Drejtoria e Përgjithshme e Shërbimeve Qeveritare njoftoi tenderin për shitjen e 100 % të ...

Qeveria mund të bashkojë Tatimet dhe Doganat

Qeveria po studion mundësinë e bashkimit të Tatimeve me Doganat në një institucion të vetëm. Zyrtarë të lartë në Ministrinë e Financave bëjnë të...

Lajmet e fundit