Tirana
light rain
15.5 ° C
15.5 °
15.5 °
67 %
5.1kmh
100 %
Pre
15 °
Sht
16 °
Die
14 °
Hën
12 °
Mar
10 °
E premte, 9 Dhjetor, 2022

TAG

qeveria

Qeveria firmosi mbylljen pas kërkesës së Erdogan, reagon Kolegji “Mehmet Akif”: Kemi zbatuar të gjitha ligjet, po humb Shqipëria!

Me vendim qeverie të miratuar të enjten, 22 shtator, u vendos mbyllja e gjimnazit “Mehmet Akif” në Tiranë. Pas këtij vendimi të marrë ditën e...

Operacioni për ndërtimet pa leje, juristi i njohur: Ç’punë ka qeveria me to, janë skena krimi?! Kushtetuta ngarkon Prokurorinë

Juristi dhe ish-gjyqtari i njohur Besnik Muçi shkruan për operacionin e fundit të ndërmarrë nga Qeveria, i quajtur operacioni i konfiskimit, për bllokimin e...

“A keni turp, po kush i lejoi ato?”, Flutura Açka e revoltuar me qeverinë për ndërtimet pa leje

Deputetja e PD shkruan e revoltuar për operacionin e qeverisë shqiptare, për sekuestrimin e objekteve pa leje, i cili ka nisur vrullshëm prej dy...

“Asnjë ndihmë për të rinjtë”, Salianji për paketën ekonomike: Po paguajnë miliona lekë për të ikur me gomone

Deputeti demokrat Ervin Salianji, u shpreh në Kuvend se qeveria nuk ka parashikuar asnjë ndihmë për të rinjtë, sikur ata të mos ekzistonin. Duke...

Qeveria hapi “thesin”, rriti rrogat dhe pensionet, Braçe i pakënaqur: Për pensionistët e pamjaftueshme…

Përballë çmimeve që po njohim vetëm rritje, qeveria ditën e sotme vendosi që të rrisë pagat dhe pensionet. Në atë që e quajti paketë...

Qeveria “hap qesen”, gati paketa 5 milionë euro për përballimin e krizës ekonomike

Ministrja e Financave, Delina Ibrahimaj, gjatë mbledhjes së Komisionit të Ekonomisë për rishikimin e buxhetit për vitin 2022, ka bërë me dije se qeveria...

Lirohet nga detyra e zv.ministrit Ardi Veliu, Balluku: Do i ngarkohen detyra të rëndësishme në ditët në vijim

Ardi Veliu është liruar nga posti i zv.ministrit të Infrastrukturës dhe Energjisë. Ky lajm u bë me dije nga zv.kryeministrja Belinda Balluku, e cila gjithashtu...

“Shpërthimi çmendurak mori dhenë”, Edi Rama shkruan gjerë e gjatë për Luiza Gegën dhe mbështetjen e qeverisë, sportistët gradohen “Kolonel”

Kryeministri Edi Rama ka bërë një reagim të gjatë për shpalljen e Luiza Gegës Kampione Evrope dhe nderimet që asaj ju bënë në Kryeministri....

Bashkia e Vorës dhe Kavajës, të parat që qeveria bëhet gati t’i marrë në administrim

Ministria e Financave ka evidentuar se 7 bashki të vendit ndodhen në vështirësi të mëdha financiare, por Bashkia e Vorës dhe Kavajës paraqiten më...

Habit Klevis Balliu: Qeveria ndihmon kriminelët të bëjnë vrasje, Berisha arrestoi mbi 200 banda

Ishi-deputeti i Partisë Demokratike, Klevis Balliu akuzon qeverinë si të përfshirë në luftën e bandave në vend, duke favorizuar njërin apo tjetrin grupim mafiozësh. Sipas...


Lajmet e fundit