Tirana
few clouds
17.5 ° C
17.5 °
17.5 °
88 %
1kmh
20 %
Sht
27 °
Die
22 °
Hën
25 °
Mar
25 °
Mër
24 °
E shtunë, 1 Tetor, 2022

TAG

qeveria

Mocion mosbesimi ndaj qeverisë së Malit të Zi, reagon Abazoviç: Ata që filluan procedurën, nuk do të mbijetojnë politikisht

Kryeministri i Malit të Zi, Dritan Abazoviç ka reaguar ditën e sotme lidhur me mocionin e mosbesimit ndaj qeverisë së Malit të Zi. Gjatë një...

Qeveria bën gati “falimentin” e bashkive në krizë, shpall konkursin për administratorët e rinj

Ministria e financave po përgatitet të marrë në administrim disa njësi të pushtetit vendor, të cilat janë në faliment për shkak të mungesës së...

Skandali i pagave “ngre në këmbë” qeverinë, ndryshon projektligji për të dhënat personale, gjobë deri në 2 miliardë lekë për shkelësit (TË GJTHA NDRYSHIMET)

Skandalet me daljen e të dhënave personale, pagat, numrat e telefonit të qytetarëve ka bërë që Qeveria të ndryshojë projektligjin “Për mbrojtjen e të...

Protesta e avokatëve, Manja: Harta e re gjyqësore do ti kalojë qeverisë për miratim, nesër do të…

Ministri i drejtësisë Ulsi Manja ka deklaruar se harta e re gjyqësore, e propozuar nga KLGJ, nuk do të ketë kthim pas, dhe pas...

Berisha i sigurt: Këtë qeveri do e rrëzojnë qytetarët e zemëruar!

Ish-kryeministri Sali Berisha shprehet i bindur se qeveria e kryeministrit Edi Rama do të rrëzohet pa shkuar në zgjedhje. Berisha tha se SPAK mund ta...

Grupi i Alibeajt kundër legalizimit të kanabisit: Betejë në të gjitha frontet për ta ndaluar! Licensat do i marrin miqtë e Ramës

Enkelejd Aliebaj, kreu i Grupit Parlamentar të PD në Kuvend, reagon pas publikimit të projektligjit të Qeverisë për legalizimin e kanabisit për qëllime mjekësore...

Qeveria bën gati projektligjin për kultivimin e kanabisit, Agjenci e dedikuar për monitorimin dhe kontrollin e “parcelave” (DOKUMENTI)

Qeveria bën gati projektligjin për kontrollin e kultivimit dhe përpunimit të bimës së kanabisit dhe prodhimit të nënprodukteve të saj për qëllime mjekësore dhe...

Rrëzohet qeveria e kryeministrit Kiril Petkov në Bullgari

Rrëzohet qeveria e kryeministrit Kiril Petkov në Bullgari. Rrëzimi i qeverisë bullgare erdhi pas mocionit të mosbesimit nga ana e opozitës,  ku u votua...

Kostot e jetesës rriten nga çmimet e larta, por qeveria shpenzoi më pak për ndihmën ekonomike në 5-mujor

Familjet e varfra, ato që trajtohen me ndihmë ekonomike po ndeshën më vështirësi kohët e fundit, për shkak të shtrenjtimit të kostos së jetesës...

Sali Berisha thirrje mjekëve: Ngrihuni në një lëvizje të fuqishme kundër këtij sistemi monist!

Ish-kryeministri Sali Berisha në një takim me mjekët pasditen e kësaj të marte, u ka bërë thirrje që të përdorin influencat që kanë dhe...

Lajmet e fundit